| cristina_9458 a întrebat:

Imi place un baiat si nu stiu cum sa il cuceresc, vreau ceva mai deosebit.

4 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Te ai impacat cu el? sau poate te confund

ce poate fi mai deosebit decat tu? incearca sa fii atenta si intelegatoare cu el, sa l incurajezi in ceea ce si propune. nu fi rea si cicalitoare. si sa stii cand sa ii dai peste nas daca intrece gluma.

dar din cate stiu eu baietii trebuie sa cucereasca, nu fetele? eu zic sa nu ti bati capul. daca nu te place indeajuns de mult incat sa vrea el sa te cucereasca... mai bine nu te chinui, ca apoi tot o sa te chinui pana ai sa ti dai seama ca a fost o greseala.

| pefelie a răspuns:

Cristina, eşti îndeajuns de frumoasă încât să nu primeşti un 'NU!' categoric.
Băieţii nu sunt ca fetele. E de ajuns să-i faci câteva avansuri, mici semne că-l placi. Dacă ai puţin curaj te dai 'pe bune' la el şi el va recepţiona imediat mesajul iar în consecinţă va reacţiona ca atare.
(Dacă nu are deja o altă relaţie. bine şi asta diferă de la băiat la băiat, de cum este el. bagabonţel sau băiat de obraz)

Atâta timp cât nu arăţi ca 'Muma Pădurii' ce trebuie să faci este să ai puţin curaj, să-i arăţi că eşti acolo şi că-l vrei.

Succes şi poate mă şi anunţi ce a ieşit.d

| MelissaJohns a răspuns:

Incepe prin a-l asculta...prin a-i da sfaturi, prin a rade la glumele lui chiar daca nu sunt foarte amuzante, petreceti mai mult timp impreuna, fie cu mai multi amici fie doar voi doi, incearca sa-l alinti doar prin simplul fapt ca ii prescurtezi numele sau ii dai o porecla.
Sper ca te-am ajutat! :*