| obarbiebruneta a întrebat:

Imi poate spune si mie un discurs pentru. clasa a vii-a de sfarsit de an?

4 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Nici nu s-a terminat primul semestru si tu te gandesti la sfarsit? laughing)
te-am prins waiting numai la vacanta ti-e gandu' oh go on

| skydriver a răspuns:

Un discurs intreg nu pot sa-ti spun, dar pot sa-ti dau niste puncte pe care ai putea sa le dezvolti: 1. Sistemul este ticăloşit şi caracterizat de compromisuri netransparente.

2. Există politicieni corupți, în frunte cu "trupa de la Grivco" care se împotrivesc modernizării şi nu vor să îşi piardă privilegiile.

3. Parlamentul unicameral poate reduce din politcienii corupți.

4. Eu lupt împotriva sistemulului.

5. Sistemul nu m-a înfrânt şi referendumul pentru Parlamentul unicameral mă poate ajuta in lupta împotriva lui.

6. Referendumul trebuie validat de populație – deci în lupta mea împotriva sistemului am nevoie de popor.

7. Împreună cu Poporul vom reforma societatea şi vom ajunge într-o Vârstă de Aur unde va dispărea clientele politică, iar politicienii vor fi caracterizați de "tranparență, flexibilitate şi fermitate"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si mi-ar trebui si mie unul.va rog, ca e urgent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Qd