| Ungureanu_Alexia_1993 a întrebat:

Îmi puteți spune ceva despre meseria de ppolițist?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De unde esti? Din Moldova sau din Romania? Si "politist" se scrie cu un singur "p". laughing

| OnuOnulică a răspuns:

In ziua de azi nu se mai merita pentru ca salariul e destul de mic.
Adevarul e ca e o meserie foarte buna dar cu salariu mic sad
Si ca sa poti sa te faci trebuie sa faci facultate de politisti.

| GYGYLATINO a răspuns:

Meseria de politist e foarte grea dar daca vrei sa te faci politist trebuie sa ai note mari si dupa ce termini zi la unu din parinti sa se interwseze la o sectie ce tiar trebui sa devii politist bafta dar e grea meseria