| Andreea9222 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre meseria de notar? Cat castiga? Cam cu ce se ocupa? Cat de cautata este meseria?
funda

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Se castiga extrem de bine (poate chiar nesimtit de bine) numai ca este foarte greu sa intrii in bransa pentru ca, intr-un fel sau altul, ai avea nevoie acordul celorlalti notari (iar nimeni nu-si baga mortul in casa decat daca se merita), fie de o "repartitie" si te trezesti in cine stie ce zona uitata si parasita de lume.

Dar oricum, se castiga extrem de bine.

1 răspuns:
| andreisandu28 a răspuns:

Este o meserie buna, castiga foarte mult peste 50 milioanewinkingfunda?