| Vyperian a întrebat:

Imi puteti da beneficiile si dezavantajele liceului si profesionala auto? Va rog

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Profesionala este mult mai avantajoasa, asta daca faci și liceul după.
Liceul este mai mult o pierdere de timp.
La profesionala, după ce termini, poți să te înscrii la un liceu teoretic și poți da bacul la orice profil dorești tu.
Adică ai și diploma de bac și diploma care atestă calificarea ta, spre deosebire de liceu unde dai bacul și cam atât.

| MistarGoGu a răspuns:

La mecanici este ca la avocati sau medici! DACA iti faci renume BUN de om profesionist, serios si punctual care NU fusereste o lucrare si nu jupoaie omul de bani vei avea coada la service pana la 70 ani! Doar mâinile sa te tina!
Important este sa te specializezi pe maxim 3 marci auto! Dar bine! Mecanicii " ghiveci " care repara si tractoare si vapoare si avioane nu sunt bine văzuți!