| CopiluNebunCuViseColorate a întrebat:

Imi puteti da niste delalii despre caminul studentesc privat Arcca Vitan, va rog? Nu ma refer la informatiile de pe site. As vrea sa stiu o parere proprie. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| alina2112 a răspuns:

Eu stau in Arcca Vitan, si sincer nu iti recomand. Si eu cand am venit totul era lapte si miere, inclusiv administratora (care o sa-ti dai seama pe parcurs ca e mai rea decat ai fi putut sa-ti imaginezi). Sunt reguli aici foarte absurde care trebuie respectate, dar tu daca ai o problema si te duci la administratie, ii doare pe ei fix undeva. Camera e imens de mica, deci, chiar daca pare mare in poze, si chiar daca pare mare cand o vizitezi si e goala, odata ce esti mutat nu mai ai loc pentru absolut nimic. Cabina de dus si unele piese din mobila sunt de foarte proasta calitate si o sa ti se rupa/sparga foarte repede. O sa scoata cati bani pot de la tine, o sa inventeze tot ce pot, poti sa te trezesti cu amenda de peste 500 de lei daca fumezi in bucatarie (in camere nici atat nu ai voie), si la fel si daca faci galagie afara dupa ora 22:00. Caldura e cu portia( in sensul ca iarna aveam momente cand puneam chestii congelate pe calorifer ca sa porneasca caldura ). Si asta e foarte putin, chiar nu iti recomand. Si daca tot nu esti hotarata, cauta grupul Arcca Vitan pe facebook(sunt doua, unul cu admina, unul fara) si o sa vezi tot ce zice lumea despre camin. Good luck.

8 răspunsuri:
| valentintodor a răspuns:

Un sfat pentru tine si pentru cei care ajung sa citeasca aceste intrebari si raspunsuri: mergi in vizita in camin si vorbeste direct cu cei cazati, intreba-i face to face ce parere au...

| maya1990 a răspuns:

Mie mi-a placut mult anul trecut. Super oameni si super atmosfera.Iti recomand.
Si am vazut si partial caminele noi care ziceau ca le deschid in octombrie. Aratau f bine.

| JustIrinel a răspuns:

Ok, ca sa lamuresc din timp... nu m-a pus nimeni sa dau un raspuns cu privire la aceasta intrebare dar o fac deoarece alina2112 a facut o proasta informare asupra campusului. Stau aici din Octombrie 2015 si sunt foarte multumit de caminul in care stau. Intr-adevar exista mici minusuri pe care si acasa le ai ( nu poate fi totul perfect ) dar in principiu e ok. Administratora e foarte ok, nu stiu de care zicea tipa de mai jos dar avem o administratora pe tehnic (Catalina) care e o fire foarte de treaba, glumeata si responsabila in acelasi timp. Restul colectivului administrativ este de admirat, fiecare facandu-si treba si implicandu-se in mica noastra comunitate. Nu vreau sa zic ce e bine si ce e rau pentru ca nu ar avea farmec. Cert e ca... E PERFECT ASA si te invit daca esti interesat sa vezi arcca si comunitatea de aici sa facem un mic tur printre studenti sa te lamureasca ei happy.

Salve

Irinel Gabriel Matei - Cetatean Arcca M6 big grin

| SomeoneReal5 a răspuns (pentru JustIrinel):

Bai Irinel, lasa vrajeala. Si tu faci parte din grupul lor ca te stiu.

| Mihaella897 a răspuns:

Am locuit in Arcca Vitan un singur an si va spun cu exemple ca este un camin de ****!
Banii pe care ii dam, nu ii merita! Ei încasează sume exagerat de mari iar obiectele din camere sunt de cea Mai proasta calitate. Cand mi -am facut cazarea, administratora mi -a spus ca pana in Septembrie 2015 in campus voi gasit un Bistro si o sala de petreceri! WOW! Am crezut ca am nimerit in paradis... evident ca aceste doua lucruri au fost de negăsit in Septembrie!
Gardienii sunt de cea mai joasa speța! Te controlează la fiecare intrare in camin, nu poți sa aduci pe cineva la tine decât daca faci 100 de cereri si aștepți 200 de aprobări.
La finalul contractului va caută si in c*r pentru a va gasi ceva sa nu mai returneze garanția! Daca esti noroc si ai parte de ea, aștepți mult si bine pana ajung banii înapoi la tine!
Ei au un contract facut cu cap, pe 9 luni! nu poți pleca sub nici o forma 9 luni de la ei deoarece vei fi dat in judecată!
Nu va cazați in acel camin de ****! sunt niște jigodii care încasează foarte mulți bani de pe urma noastră!

| valentintodor a răspuns (pentru Mihaella897):

Ai un nume complet? de ce nu te semnezi?
as dori sa vorbim mai multe pe Facebook.
multumesc

| SomeoneReal5 a răspuns (pentru valentintodor):

Ti-e frica ca zice adevarul?

| JustIrinel a răspuns (pentru SomeoneReal5):

Nu mai pot de frica, si acum sunt rezident, tot sunt foarte multumit.