| AncaMagda a întrebat:

Îmi puteţi da statusuri în engleză + traducerea? ...Mulţumesc!

1 răspuns:
| simplegirl2 a răspuns:

Life is really simple, but we insist on making it complicated. ( Viața este simplă, dar noi insistăm să o complicăm )

3) Life isn’t about finding yourself. Life is about creating yourself. ( Viața nu înseamnă să te găsești pe tine însuți. Viața înseamnă să te creezi pe tine însuți )

4) We do not remember days, we remember moments. ( Noi nu ne amintim zilele, ne amintim momentele )

5) Life is a dream for the wise, a game for the fool, a comedy for the rich, a tragedy for the poor. ( Viața este un vis pentru cel deștept, un joc pentru cel prost, o comedie pentru cel bogat, o tragedie pentru cel sărac )