| aly333 a întrebat:

Imi puteti da un sfat? Trebuie sa merg la liceu si sincer sunt speriata pentru. ca nu o sa cunosc pe nimeni si imi este cam greu sa ma integrez va rog un sfat cv? multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Bitter a răspuns:

Chiar daca esti timid si te integrezi mai greu colegii tai tot o sa te bage in seama, incearca sa fi prietenos si sa vorbesti cu toata lumea, iar daca nu merge cauta si tu pe cineva mai timid cu care sa vorbesti.

| mango999 a răspuns:

Trebuie sa te faci placuta, cu colegii. Sa intri in vba cu ei, sa ii asculti e cel mai bine, si daca ai ceva in comun cu ei,sa dezvolti ideea. S-ar putea sa nu poti sa te imprietenesti prea bine cu toata lumea, dar cred ca o prietena/un prieten poti sa iti faci, trebuie sa fie macar cineva ca tine.