| 43v3r a întrebat:

Imi puteti explica cum se saruta?

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Sarutul, primul semn ca iubesti, este una dintre cele mai intime placeri ale cuplurilor. Cheia sarutului de calitate este creativitatea. Fiecare tehnica trebuie explorata in intregime inainte de a trece mai departe. Uneori, un sarut este exact ceea ce cuplul vrea: ceva romantic. Nu exista manual de sarutat. Sarutul se invata din practica. Sarutul reprezinta o comunicare. Si este normal sa te "balbai" un pic atunci cand "vorbesti" prima data intr-un nou "limbaj". Dar nu iti face probleme, persevereaza. Nu incerca sa saruti dupa sablon. Fiecarui om ii place sa sarute si sa fie sarutat intr-un anume mod. Gaseste-ti modul tau de a saruta si de a comunica sentimentele si trairile. Invata in timp din practica. Teoria nu are importanta aici, nu te speria daca nu ai mai sarutat, cu siguranta ca daca va fi sincer(a), sarutul, va fi perfect. Eu cred ca sarutul este comunicare. Degeaba stii sa vorbesti corect daca nu ai ce spune. Degeaba ai un vocabular bogat daca nu gasesti pe cineva care sa te asculte si sa te inteleaga. Tot asa, degeaba stii sa saruti foarte bine daca nu o faci cu cineva pe care il iubesti, daca sarutul tau nu transmite nimic sau daca celalalt nu te "intelege" atunci cand il saruti. Placerea sarutului nu sta numai in tehnica. Nimic nu se compara cu placerea sarutului care spune "te iubesc" sau "te doresc".
Totusi, daca doresti, iata cateva TIPURI DE SARUT: - simplul pupic. - sarutul rapid cu buzele umezite. - sarutul rapid cu buzele uscate. - sarutul cu suspans. Acesta dureaza mult si ambii parteneri se intreaba daca celuilat sarutul ii place sau nu. - sarutul prelungit. Acesta presupune miscarea gurii. - sarutul prelungit folosind limba. Imagineaza-ti ca-ti sugi bratul, folosindu-ti limba pentru a trage gingas pielea si a o impinge inapoi la fel de gingas. Cel mai bine e sa te misti incet si precis. TIPURI DE SARUT - simplul pupic. - sarutul rapid cu buzele umezite. - sarutul rapid cu buzele uscate. - sarutul cu suspans. Acesta dureaza mult si ambii parteneri se intreaba daca celuilat sarutul ii place sau nu. - sarutul prelungit. Acesta presupune miscarea gurii. - sarutul prelungit folosind limba. Imagineaza-ti ca-ti sugi bratul, folosindu-ti limba pentru a trage gingas pielea si a o impinge inapoi la fel de gingas. Cel mai bine e sa te misti incet si precis. - sarutul de umezire a buzelor. Plimabati-va limba pe buzele celuilalt. - sarutul supt. Exact : Suge-i buzele! - sarutul buzei de sus. - sarutul buzei de jos. - sarutul ciugulit. Ciuguleste-i sau musca-i gentil buzele, obrajii si urechile. - sarutul cu suptul limbii. Suge-i limba ca pe un deget! - sarutul "curatator de dinti". In timp ce saruti, plimba-ti limba inauntrul gurii partenerului. Exploreaza-i structura dintilor. Simte fiecare dinte, unul cate unul. - sarutul limbii jucause. Fa ca limba ta sa joace ala-bala-portocala cu cea a partenerului. - sarutul explorator. Foloseste-ti limba pentru a explora gura partenerului. Cum este partea de interior a obrazului sau a buzelor? Este uscata, uda, tare, etc? - sarutul public.ALTE TIPURI DE SARUT : - sarutul cu cutie de viteze. Schimba viteza sarutului. Incepe incet si apoi baga in treapta superioara. Partea de inceput ar trebui sa dureze cel putin 10 minute si, dupa ce partenerul nu mai poate suporta, treci la partea a doua. Apoi, incetineste din nou. Prea mult strica. Alternarile frecvente si subtile incita persoana. - sarutul cu sunete. Saruta-ti partenerul cu zgomote cat mai puternice. - sarutul silentios. Saruta-ti partenerul fara a face zgomot - se aplica cel mai bine cand cineva este in jurul vostru si nu vreti sa fiti auziti. -sarutul copiat. Saruta-ti partenerul exact cum o face si el. Lasa-l pe el sa conduca. - sarutul cu ochiii deschisi. Mentineti contactul vizual in timp ce va sarutati. - sarutul cu ochii inchisi. Inchide ochii si imagineaza-ti cum acest sarut va conduce la cel mai bun act sexual din toate timpurile. - sarutul lins. In timp ce saruti partenerul, foloseste-ti limba pentru a-i linge dintii, limba si cerul gurii. Nu confundati acest lins cu cel al cainelui. Cel de care vorbim noi este foarte precis. Aceasta tehnica este utilizata pentru a aduce gura partenerului mai aproape de a ta si pentru a simti ce simte el. - sarutul vorbind. Se refera la a sopti dulcegarii partenerului in timp ce-l saruti pe buze. Spune-i cat de mult iti place cum saruta si cat de mult te excita lucrurile pe care le face (rochia pe care a purtat-o in seara precedenta, ochii, etc.). - sarutul in lift. Strecoara-i un sarut partenerei in timp ce sunteti singuri in lift. Cine stie, poate? - sarutul ciocanit. Este un sarut rapid pe buze, in care pur si simplu va ciocaniti buzele. - sarutul izolat. Un singur sarut, neurmat de altele. Cel mai bine e sa combinati cat mai multe tehnici din prima si a doua categorie. Sa fii iubit(a)!

| NoCharachter a răspuns:

O. o cu buzele, nu? :*

| MeGeorGiAnna a răspuns:

Off Doamne... ce raspunsuri ai primitlaughing...french kiss: tine buzele intredeschise, iar din momentul in care buzele tale se ating cu buzele partenerului/partenerei deschide gura treptat pana ajungi cu limba in gura partenerului. lasati varful limbii sa se joace cu al partenerului/ei si experimenteaza placerea sarutulei ( ps : nu e obligatoriu sa tii ochii inchisi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se saruta cu gurita '!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pai fi tu insati, la sarut nu exista definitie, ci pur si simplu se va intampla! Din intrebarea ta se intelege ca nu te-ai mai sartata, dar cu cat vei creste, lucrul acesta cu sarutul nu va mai fi o problema!

Bafta!

Pa, pa.