| Amy_6277 a întrebat:

Imi puteti spune care sunt probele de admitere la Liceul pedagogic din Iasi "Vasile Lupu"? In ce cosntau ele si la ce materii se dau teste sau probe? dau fundita:XMultumeschappy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor fi probe la educatie fizica,educatie plastica,educatie muzicala si vei da un interviu.
La educatie plastica vei picta ceva ce va fi expus pe o masa,inaintea ta(de regula e un mar,o vaza si o cutie,dar se poate schimba). Este posibil sa ti se ceara contrast complementar(rosu-verde,galben-violet,sau albastru-oranj)in lucrare,dar daca nu ti se va cere, nu este obligatoriu.
La educatie muzicala, vei pregati un repertoriu de 5 cantece pe care-l vei expune profesorului examinator.Din acest repertoriu vei canta un cantec indicat de profesor, dar nu este exclus sa ti se ofere posibilitatea sa-l canti pe cel pe care-l doresti tu.In orice caz, trebuie sa fii bine pregatita in cazul tuturor celor 5 cantece.
La educatie fizica vei da rezistenta(alergare)si cateva exercitii indicate de profesor,iar interviul consta intr-o discutie cu profesorul(cu privire la profil,aspiratiile tale,etc,dar vor interveni si intrebari neprevazute),dupa o scurta prezentare si vei citi un text la prima vedere. Daca-ti doresti sa dai probele,poti face o vizita la liceu, la sfarsitul anului scolar, si poti obtine mai multe informatii de acolo.Succes.

| Ionica_Roxana_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc si eu, pentru ajutor! :*