| Bogdan_9316 a întrebat:

Imi puteti spune cum se lipesc desenele pentru tatuaje temporare pe piele ( cu ce le desenez pe hartie transparenta si cum le lipesc pe piele) dau funda pentru raspunsul corect. As vrea sa-mi explicati in scris nu un video.

DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mai intai se face desnul pe o foaie de calc si apoi se trece la lucru. Uita-te la LA ink. Bafta!

| Bogdan_9316 explică (pentru Elvina):

Frate nu inteleg nimic din ce spui spune raspicat si clar sa inteleg. Ce inseamna calc?

| Elvina a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Asa se numeste foaia aia. E o foaie speciala. E ca un fel de indigo. Se face desenul pe acea foaie, si apoi foaia e umeda, se aplica pe piele, si ramane imprimat pe piele desenul. Apoi artistul tatuator iti face tatuajul.

| Bogdan_9316 explică (pentru Elvina):

Si unde gasesc foaie de calc?

| Elvina a răspuns (pentru Bogdan_9316):

La orice papetarie.