| Adam_Andreea_1994 a întrebat:

Imi puteti spune licee din Iasi cu la care as putea sa ma teansfer in clasa 11-a cu ultima medie de admitere a acelui liceu cel putin 7:50

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru transferul dupa clasa a IX-a nu se ia in considerare media de admitere in liceu ci media ultimei clase absolvite, in cazul tau media de promovare a cl. a X-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi. De asemenea, daca schimbi profilul, va trebui sa sustii examene de diferente si daca nu le promovezi transferul se anuleaza.