| maria2762 a întrebat:

Imi scade nota la purtare dacă am avut un vape la scoala? nu l am folosit sau scos,mi la găsit o fată și colegi au văzut și l au dus lui dna,dar totuși era terminat și nu l am folosit sau scos, mi se poate scădea nota?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, in lipsa de probe

| maria2762 explică (pentru Simpatic):

Pai colegii au dus vape ul la dna profesoara. diriginta nu a fost în scoala si vine de abia luni, o să imi scadă nota chiar dacă nu l am folosit dar totuși vape ul e la dna?

| Violleta2022 a răspuns:

Vapingul fiid ilegal si interzis minorilor, s-ar putea sa se cheme Politia si automat parintii, primind amenda si nota scazuta la purtare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti, ramane sa afli saptamana urmatoare.Depinde de profesori cat sunt de exigenti, de regulamentul scolii, depinde daca esti la prima ta abatere si asa mai departe.Asta, trebuie sa iti asumi ce s-a intamplat. Daca vrei sa fumezi fa-o in timpul liber si nu mai cara astfel de lucruri inutile in ghiozdanul de scoala. Apoi, ce cauta acea colega in ghiozdanul tau? Asta nu este in regula indiferent de ce gasea sau nu.Din moment ce te-a parat in secunda doi, e clar ca nu sunteti apropiate.Deci?

| maria2762 explică (pentru dullcat):

Mda,depinde și de asta,eu de obicei la școală sunt o fată ok și cuminte,nu am mai făcut prostii sau chestii de genul,plus ca daca nu l am folosit există sanse sa nu mi se întâmple nimic cred, nu? eu de obicei când fumam,fumam în timpul liber,nu știam ca îl aveam în ghiozdan,oricum era fără nicotină și era terminat deci nu e un caz așa grav, și fata aia nu era colega mea este cu un an mai mare dar ne intelegeam bine, și ea ma întrebase daca am un și i-am zis ca am în ghiozdan, eu eram afara și nu puteam veni în clasa și s-a dus și a căutat leul și când a găsit vape ul cica la arătat la toată clasa si mai departe e de înțeles ce s-a intamplat, dar oricum sper sa nu mi se scadă nota

| dullcat a răspuns (pentru maria2762):

Nu mai lasa pe nimeni sa-ti umble in ghiozdan, te poti trezi in situatii mai urate.Iar in povestea initiala nu ai spus nimic de imprumutat, ci a parut ca cineva ti-a umblat aiurea in ghiozdan.Si daca era gol de ce nu i-ai zis direct acest lucru prietenee?,, Scuze, ti-as da vape-ul meu dar e terminat.''

| maria2762 explică (pentru dullcat):

Voiam sa scriu ca mi-a cerut un leu, dar nu sa mai scris, I-am zis ca am un leu în ghiozdan și mi-a zis sa il dau și nu puteam sa vin atunci în clasa sa il dau și s-a dus sa il caute în ghiozdan dar a găsit vape ul, a venit afara și mi-a zis ca am vape ul la mine si I am zis ca era terminat si ca l am uitat în ghiozdan dar cred ca din secunda în care la găsit la arătat la colegii, oricum nu prea ma mai interesează de ea, nu o sa mai vorbesc cu ea si gata, vreau doar să nu mi se scadă nota la purtare

| dullcat a răspuns (pentru maria2762):

Sincer, nu e prea credibil, dar in fine, cum spui tu.laughing Vezi si partea plina a paharului, poate nu sunt sanse atat de mari sa-ti scada nota mai ales daca nu ai facut niciodata probleme si nu ai atras atentia in mod negativ, deci ramai optimista si sa-ti fie invatatura de minte data viitoare.

| maria2762 explică (pentru dullcat):

Nj cât de credibilă pare povestea dar așa este, și o să incerc să rămân optimistă happy