| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o nelămurire.Un coleg de la mine din clasa a venit cu vape la școala iar alți doi colegi au tras din el.De exemplu dacă ii prind cui ii scade nota la purtare aluia care l-a adus sau tuturor?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de conducerea scolii, pot sa le scada nota tuturor, numai celui care a adus sau niciunuia.
Se va lua in considerare si comportarea anterioara, mai ales daca au mai fost sanctionati disciplinar.

Bula
| Bula a răspuns:

La toti, dar mi ales celui care a adus.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu "la toti" cum a spus Bula, ci tuturor.

| Violleta2022 a răspuns:

La toti 3, atat celui care a adus vape-ul la scoala cat si cleor care au fumat ilegal in scoala.

| sierra1 a răspuns:

De fapt aș zice că niciunuia! Asta fiind la "prima"

| blackann a răspuns:

In mod normal ar trebui sa le scada nota tuturor, nu doar celui care a adus. Nu te-a fortat sa o folosesti. Cu siguranta ai tras si tu, altfel nu intrebai pe aici panicat.

| Alexluchi20 a răspuns (pentru blackann):

Jur ca n am tras.eu nu mai fumez din Martie

| blackann a răspuns (pentru Alexluchi20):

Cani ani ai?