| maria2762 a întrebat:

Iti poate scădea nota la purtare daca ai avut la școală un vape terminat în ghiozdan și uitat și nu l ai scos? exista chiar și cele mai mici sanse să nu ti o scadă? Daca ti o scade mai poti da la ce liceu vrei? la ce munca vrei?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca nu te-a prins cu vape-ul nu ai ce sa patesti, si atat timp cat nu l-ai folosit chiar nu are ce sa ti se intample.

| maria2762 explică (pentru MarianWLF):

Chiar sper, nu aveam habar ca era în ghiozdan plus ca era fără nicotină și terminat, este ca orice alt lucru nefolositor, la și dat la doamna dar daca vede ca e terminat și nu l am scos sau folosit nu are ce sa imi faca, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a controlat in ghiozdan sau cum?

nota scazuta la purate te afecteaza doar la o cariera militara si in politie.

| maria2762 explică (pentru suntserios):

Nu ma controlat, o fata din scl mi la găsit în ghiozdan și la arătat la colegi iar colegi m au pârât la dna, vape ul fără nicotină și era terminat, nu l am folosit doar îl uitasem în ghiozdan, și mi e frica ca nu pot să dau la ce liceu vr și să i-au bursa la anul