| Reminiscência a întrebat:

Imi spune si mie cineva,de ce majoritatea cocalarilor isi bat joc de noi,rockerii? Cu ce le-am gresit noi lor? Sunt rocker dar.,nu sunt satanist,sunt crestin,am plete,dar tot timpu ma spal pe cap,primesc amenintari mai tot timpu ca de nu ma tund ma omoara si tot felul,nu m-am purtat niciodata urat cu 'cocalarii',dar ei au treaba cu mine si cu altii din scoala la mine,tot rockeri,nu stiu ce sa fac,TPU, putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| nowar a răspuns:

Anunta conducerea scolii de intamplarile astea, in rest incearca sa ai eviti si iti spun ca o sa te lase in pace.Sunt inculti si nu ai la ce sa te astepti de la ei mai ales daca se comporta dupa cum spui.Trebuie sa ai privesti cu indiferenta. happy

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, unii romani au o mentalitate de mai bine le faci loc decat sa te lovesti de ei.
Am avut parul lung, am avut cerceii, am avut. multe defecte, multe anturaje si altele.
Asta cand aveam 16 - 18 ani.
Acum am mai crescut putin, am renuntat la plete, la cerceii...insa daca ma uit in trecut la mine cum aratam atunci si cum arat acum,vad diferente imense.
Gen inainte aveam parul lung,cerceii. beam foarte mult.
Acum am renuntat la parul lung,cercei i-am dat jos, acum sunt ras in cap,port barba.
Dar ghiceste ceva happy tot gasesc pe unii sa comenteze sa zica vorbe grele,vorbe dure.
Gura lumii o astupa doar pamantul,cat despre religie,sunt ateu happy nu conteaza in ce crezi,nu conteaza cum arati,conteaza doar cum gandesti.
Un om batran mi- spus o data...
"Tre sa stii sa respecti si omu prost, si pe cel destept " de atunci am inteles ca... suntem diferiti, de atunci numai imi bat capul, zic ca ei si fac ca mine.
sunt ironic mai mereu cand vine cazul sa fiu luat la misto, ei nu isi dau seama dar imi vad de drum. fa si tu ca mine happy

Răspuns utilizator avertizat
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Si te mai numesti rocker? Ia o bata in p lm si rupele cel putin picioarele daca nu capu. Vai de p lm laughing Un rocker ce se plange pe siteuri ca il ameninta 2-3 futaci. Rupele capu pe rand fratioare..si daca nu poti singur mai ia-ti un prieten 2..Hai fi tare ca un rocker adevarat si incearca sa nu te mai plangi! A fi rocker nu inseamna doar plete.

| Reminiscência explică (pentru RIze1KDE1LuNA):

Rock nu inseamna sa le rup capetele si sa ii bag in mormant si prostii de astea,, mai bine zis 'Manele'

| Urpaniel a răspuns (pentru RIze1KDE1LuNA):

Exact, exact, şi dacă nu ai fi rocker, ar trebui să spargi capete când te ameninţă cineva.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns (pentru Reminiscência):

Am zis la modul metaforic ma nebunule. nu poti sa le rupi capul la propriu si sa ii bagi in mormant laughing)) dar i-ai putin de urechi. da-le o mama de bataie. Sau poti doar sa plangi pe site si sa continui sa fii umilit de acei "cocalari".

| RIze1KDE1LuNA a răspuns (pentru Urpaniel):

Da...AR trebuii! Sa o ameninte pe masa

| beautifullie a răspuns:

Pentru ca sunt niste inculti. ai pretentii de la astfel de oameni? eu zic ca n-ar trebui. nu te cobori la nivelul specimenelor astora, nu se merita