| Vincentiu_5410 a întrebat:

De ce rockerii nu se spala, nu se tund, miros urat si sunt antisociali? toti rockerii pe care i-am vazut si am vorbit cu ei sunt foarte ciudati tind sa cred ca au probleme psihice, vecinul meu a stat toata copilaria lui in casa si e rocker iar cand iese afara zici ca e de pe alta planeta, iar manelistii sunt mai prietenosi? nu sunt manelist nici rocker nu apartin de nicio cultura

Răspuns Câştigător
| Zoxxx a răspuns:

Sunt roackera, n-am probleme psihice, sunt comunicativa si curata. De asta ce zici?

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca tine doar de mediul in care esti tu. Adica am vazut si eu rockeri ciudati, drogati si nespalati, dar am vazut, cel putin in aceeasi masura, indivizi la fel care nu erau rockeri. Insa marea majoritate a rockerilor pe care ii cunosc eu (inclusiv eu si sotul meu) nu se potrivesc deloc descrierii. Sunt oameni obisnuiti, normali, cu coeficient mare de inteligenta.

| AG a răspuns:

Baieti rockeri, da cunosc multi, si toti sunt intregi la cap si ingrijiti. Nu generaliza, poate tu cunosti doar cateva exemple, care se intampla sa fie cum ai descris. Dar nu inseamna ca toti rockerii sunt asastraight face. De manelisti eu nu ma leg, pentru ca nu am nimic bun de spus, rromi, romani sau ce or fi. Pot spune doar ca rockerii sunt mult mai inteligenti ca manelistii, care nu stiu decat "bani, femei, si creier zero".

| Dean1996 a răspuns:

Eu ascult rock,si ma ingrijesc,de fapt sunt chiar obsedata de curatenie,nu trece ora sa nu imi fac curat in camera sau sa ma spal pe maini,si vorbesc serios. Daca tu ai vazut cativa rockerii asa asta nu inseamna ca toti suntem asa,oamenii sunt diferiti,si asta e un "principiu" pe care-l stie oricine,si despre vecinul tau,nu-i stiu istoria sau ceva, dar daca el e asa, nu inseamna ca suntem si noi.

| MuresanVlad a răspuns:

Draga Spike, nu inseamna ca daca pe cei care i-ai intalnit pana acum dau tonul si celorlalti rockeri, deci care sa fie asemeni acestora pe care i-ai cunoscut. In general, dupa cum stiu eu, si rock-ul are diferite genuri: hard-rock, soft-rock, dark-metal rock, etc. Deci aici intra in discutie si curentul pe care ei ii adopta: unele curenturi sunt mai rebele si mai excentrice, altele sunt mai potoite si mai in limitele "normalului". Apoi, depinde si de anturajul persoanelor, si de cum percep ei lumea si cum doresc sa arate lumii ca sunt ei. Depinde in totalitate de alegerile lor si de felul cum sunt ei, asa ca noi nu ar trebui sa spunem aceste lucruri, si chiar daca le simtim, ar trebui sa le tinem pentru noi, ca altfel am putea comite un mic fault, determinant si numit "rasism". nu e grav, dar nu este nici ok sa batem in usa celor care fac aceste lucruri dupa vointa lor si alegerile lor. Lumea e in schimbare inca de la inceput, deci totul o sa se schimbe si o sa ia o turnura foarte mare in curand. Deci nu te axa pe aceste chestii, ca sunt foarte infime. Concentreaza-te pe altele, si incearca sa treci peste aceste lucruri.

| 985436982 a răspuns:

Ce ai spus tu acolo e cea mai mare prostie. Imi vine sa te bat. Din nou.

| Skylar a răspuns:

Nu exista rockeri si manelisti!
Doar stereotipuri romanesti de tot cacatul care prosti ca tine le da apa la moara.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Manelistul are o parere prea buna despre el,de aceea e si asa "prietenos".De fapt, el nu vrea sa fie prietenos, el vrea sa aiba cui sa se dea mare si tare si sa fie popular.Pe cand rockerul isi vede de viata lui.Daca gandesc altfel decat o faci tu nu inseamna ca au probleme psihice.Pur si simplu,sunt diferiti si din moment ce nu ii intelegi normal ca ii cataloghezi drept "ciudati","psihopati" sau mai stiu eu... Cat despre faza cu nespalatul,am cunoscut manelisti care se dau cu parfum dupa ce transpira in loc sa faca dus ca omu'. Rockeri nespalati nu am cunoscut, sincer. Vorba lu' @Avantasia, daca sunt dezordonati nu inseamna ca sunt si jegosi sau ca put.
Bye!

| xCat a răspuns:

Mai degraba manelistii nu se spala si miros urat, mai ales ca majoritatea sunt rromi.

| MilyHarunto a răspuns:

De unde ideea ca rockerii sunt nespalati si put si nu sunt sociabili?
Sa stii ca sunt sociabili doar cu cine cred ei ca trebuie sa fie sociabili, si cu grupul lor sunt super sociabilibig grin

| Reiatsunami a răspuns:

Ca in orice turma sunt si oi negre, cred ca ar trebui sa iti fi dat seama de asta pana acum. Legat de faptul ca au probleme psihice, cu totii avem probleme psihice, numai ca rockerii aleg sa isi intareasca firea prin ROCK. Iar altii aleg sa nu recunoasca ca sunt abili psihici intr-o masurea fiea ea mai mica sau mai mare, asa ca vor sta in fata pc-ului si vor indrepta cu degetul ca niste ratati sociali ca in cazul de fata.

| salutfrate a răspuns:

Dupa cum a spus si Brigaela, si a fi rocker nu inseamna STILul, domn'le, ca poti sa te imbraci ca un rocker si cand colo tu s-asculti alte genuri.

| Avantasia a răspuns:

Rockerii poate sunt antisociali, dar nu sunt neingrijiti, sunt doar dezordonati.Aia pe care i-ai cunoscut tu nu sunt rockeri adevarati.

Si de cand manelistii au cultura?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Asa sunt ei.am observat asta.sunt reci din fire din cauza muzicii pe care o asculta.sunt asa si pentru ca au avut multe probleme si au suferit mult dar sunt oameni inteligenti asta e adevarat.nu toti rockerii sunt murdari asa cum nu toti manelistii sunt curati.sunt houserita dar stiu

| dragonul96 a răspuns:

Depinde, nu toti rockerii sunt la fel, de exemplu cum sunt cei de la paramore, iar in cazu manelistilor, nu am nimic bun de spus despre ei.

| Mariaa a răspuns:

Doamnee laughing
cred ca tu esti de pe alta planeta laughing
Manelistii sunt aia care au fite si nu vorbesc cu orice ''parlit''
eu cred ca cei mai de treaba sunt rockerii.ei au grija de ei,se tund, se spala, se aranjeaza.in preajma lor te simti cel mai bine.
nici eu nu sunt manelista sau rockerita, dar iti spun din proprie experienta happy

| Christinne8 a răspuns:

Eu sunt rockerita Si nu put, ma spal, ma tund chiar foarte deswinking Ciudata nu sunt, probleme psihice nu am. Orice rasa ai fi, orice muzica asculti/in orice fel arati s.a.m.d esti tot OM!

| Dragonasu47 a răspuns:

Ce ai ma cu manelistii? Ei ne dau Salam, ei ne dau Peste, ei ne dau Aur si Minuni... totul e perfect!

Răspuns utilizator avertizat
| mikidutzel a răspuns:

Eşti dus cu pluta frate, rău de tot.