| bianca_8321 a întrebat:

Imi spune-ti si mie ce filme ruleaza toata saptamana la Cinema Patria Ploiesti?big grin
Funda

Răspuns Câştigător
| looooLll a răspuns:

Ploieştenii sunt invitaţi să vadă trei pelicule de succes, din 2010, la "Cinema Patria" şi la Cinema 3D. Este vorba despre "Little Fockers", „The social network" şi „Cop Out".

"Little Fockers" (de luni până joi 15:00, 17:00, 19:00)

Înfruntarea dintre Jack Byrnes (Robert De Niro) şi ginerele lui, Greg Focker (Ben Stiller) ajunge la noi culmi în a treia comedie care continuă seria de mare succes începută cu "Un socru de coşmar" şi urmată de "Doi cuscri de coşmar". Laura Dern, Jessica Alba şi Harvey Keitel se alătură membrilor Familiei de coşmar, promiţându-ne o nouă comedie spumoasă.Au trecut 10 ani, Greg Focker are acum doi Fockeri micuţi împreună cu soţia sa, Pam, şi, după nenumărate ciocniri cu suspiciosul său socru, Jack, Greg poate să respire uşurat. A fost, de bine, de rău, acceptat în cercul încrederii familiei soţiei sale. Dar asta numai până când Jack îl ia iarăşi în vizor. (luni - joi 15:00, 17:00, 19:00)

„The social network"

Ploieştenii sunt invitaţi de la ora 17.30 să vizioneze filmul „Reţeaua de socializare", care dezvăluie momentul în care a fost creat Facebook, cel mai revoluţionar fenomen informatic de socializare de la începutul acestui nou secol - prin perspectiva oamenilor super-inteligenţi, care pretind, fiecare în parte, că ei sunt inventatorii. Rezultatul este o dramă în care se luptă cu forţe egale atât creaţia cât şi distrugerea; o luptă în care nu ni se prezintă un singur punct de vedere, ci poveştile contradictorii, ideile diametral opuse şi relaţiile sociale în plină metamorfoză, care definesc lumea noastră de astăzi. (Joi : 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00)

„Cop Out"

În regia lui Kevin Smith, filmul "Poliţai în misiune" ne prezintă doi vechi colegi de echipă de la NYPD, care se află pe urmele unui baseball-card extrem de valoros, trezindu-se în competiţie cu un adversar fără scrupule, un gangster obsedat de obiecte de colecţie. Dar înainte de a recupera mult râvnitul card, reprezentându-l pe mijlocaşul de baseball Andy Pafko în meciul din 1952, ei trebuie să o salveze pe o frumoasă mexicană, care deţine cheia către nişte milioane bune de dolari aflaţi în conturile unei bănci off-shore-şi care devine, din cauza lor, martora unei crime notorii. (luni-miercuri : 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00, 20:00). Sursa:cinemagia.ro
funda?