| 03Didy03C a întrebat:

Imi spuneti ceva care ma face sa ma simt mai bine, trec printr-o perioada rea. Sunt stresata si ma doare ingrozitor spatele, plang intruna si nu stiu de ce. Stresata pentru ca avem o noua profa rea si mai e si altceva, nu le scriu pe toate aici. Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Pui prea mult la suflet, probabil treci printr-o usoara depresie. Asculta muzica, descopera muzica noua in alte limbi de care nu ai mai auzit.Citeste despre cultura altor tari sau alte lucruri care ti se par interesante.Fa sport si activitati relaxante (de ex desenat). Roaga pe cineva sa iti faca masaj de 2 ori pe zi cu o crema speciala, si gases-te niste exercitii pentru durerea de spate.Cat despre profesoara rea, stai linistita. Oricine are un profesor mai rau, dar va trebui sa te obisnuiesti. Daca inveti la materia ei si stai cuminte, probabil nu se va lega de tine.

| 03Didy03C explică (pentru 愛日本):

MULTUMESC, chiar m-ai ajutat!

| SergiuBoss11 a răspuns:

:-onu e timp de asta.trebuie sa salvam pinguinii de la extinctiesad

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Didy,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| MgdDroopy a răspuns:

:) Stai linistita... trece :)
Uite ce scrie despre stress si durerile de coloana. Au legatura :)
http://www.saptamanamedicala.ro/......spate.html

Poti bea ceai de sunatoare (sunt si capsule daca nu te impaci bine cu ceaiul) pentru a te linisti. E normal sa te superi daca cineva te enerveaza, insa nu e normal sa te afecteze si sa pui la suflet

| 03Didy03C explică (pentru MgdDroopy):

Mersi si tu m-ai ajutat enorm.

| BeckhamRZM a răspuns:

Totul este să vrei să fii bine, dacă vrei poți! Totul este trecător și viața este așa cum ți-o faci tu, de cele mai multe ori! Dacă nu, de fiecare dată. Dacă nu vrei să spui totul aici și vrei/simți nevoia să vorbești cu mine, te aștept cu un mesaj aici pe TPU!

| Mihai111111111 a răspuns:

Poate ai nevoie de un prieten(iubit) care sa stie sa te iubeasca si sa te faca fericita... zic doar

| 123qwerty a răspuns:

Nu te ingrijora. Treci printr-o perioada grea si e absolut normal. Toti avem perioadele noastre de suparare, confuzie, semne ale intrebarii, dureri atat fizice cat si psihice. Timpul e cel mai in masura sa vindece. Esti o persoana puternica, dar ai indoieli si asta-i ok. Sfaful meu este sa nu te departezi niciodata de oameni, sa te izolezi, sa crezi ca esti diferita, ca nu ai cu cine discuta, cine sa te inteleaga. Nu slabi relatiile cu cei din jur si te vei simti cat mai bine. Gaseste pe cineva in care sa ai increderewinking Viata e mai mult decat gandesti tu acum ca e. Sunt multe lucruri de zis, dar tu mi'ai dat prea putine informatii despre tine si starea ta. Daca vrei putem vb pe privat happy