| dana94dana a întrebat:

Imi spuneti si mie cateva prescurtari pentru numele Denisa? La cele mai frumoase dau funda.

11 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Denisuca, Deny, Denis, Dedey, Deyu, Deys, Denia, Dey

| AdRyAnA3 a răspuns:

Am o prietena pe nume Denisa, eu ii spun Deny, cand ma enerveaza ii spun Dedeman, cateodata Dede, si cateodata mai ii spun si Denisuka

| mmeee79 a răspuns:

Uite unul care nu s-a spushappy
daisytongue
mie imi place foarte mult astasmug

| ♥Iulicious♥ a răspuns:

Pai poti folosii urmatoarele :
>Deni
>Nisa
>Isa
>Eni
>Enisa
>Desa
>Dia
>Densa :X

| April27 a răspuns:

Deny

Dee

DeDe

Dida

Didu

Dudu

Denise

Denisuk

Deisy

Denisuca

Dedy

Eny

Issa

Dizzi

+ multe alte derivate... dar astea nu sunt porecle, sunt alinturi... Poreclele vin de la infatisarea/obiceiurile/personalitatea persoanei respective

| SlăninăCuCeapă a răspuns:

Deni, Isa, deyu, dede tongue funda?

| Byushka a răspuns:

Den, deny, isa, eny, ...sany, nidy...

suna misto numele tau pe invers laughing... asined smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si p mine tot asa ma cheama si...imi zic deny.mai is si dede, denisse, lisa,(chiar daca nu au legatura cu numele, punetzi o porecla gen-lyssa sau stiu eu tongue tonguetongue smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deny, dede, ...am auzit la un prieten didusa, etctongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deni, Isa, Eni

| princesyta a răspuns:

Pai. deny, denys, denia, denisik, denuk, denes, eny, enyss, dene