| slayshock1 a întrebat:

Imi spuneti un film de groaza gen Sinister care ma va face sa dorm cu lumina aprinsa laughing DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Sinister te-a speriat?! Phah! Eu m-am enervat la culme! Ala nici nu se numeste film horror! In fine big grin DEci, unde ramasesem? Ah, da. Deci, daca vrei un asemenea film... genul Sinister... atunci ar fi ''Fragile'', ''Vanishing on 7th street'' sau chiar ''Hidden''
Si apoi, dupa incalzire, treci la actiune! devil Si te uiti la cele doua filme ''Insidious 1'' si "insidious 2 - adica Insidious Chapter 2, si apoi sa vezi daca mai poti dormihee hee
Teroare placuta!hee hee

2 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

The exorcist
The exorcism of Emily Rose
Cele mai naspa filme happy

| NgrMdx a răspuns:

A nightmare of the elm street
Alone (2007)- Geamana siameza care e moarta incepe sa isi bantuie sora.
The Others (2001) -O femeie care traieste intr-o casa veche si intunecata impreuna cu copiii ei ce au o sensibilitate la lumina, este convinsa ca familia ei este bantuita.
The Amityville Horror (2005)- O familie este terorizata de spirite demonice dupa ce se muta intr-o casa construita pe un cimitir indian.
. Ghost Ship (2002)- O echipa salvatoare gaseste o epava din 1962, pe masura ce exploreaza nava, echipajul este terorizat de prezenta fantomelor de pe vas.
Silent Hill (2006)- O femeie merge sa isi caute fetita pierduta si ajunte intr-un sat izolat numit Silent Hill, loc in care femeia va fi terorizata de fantome si spirite infricosatoare.
Orfelinatul (2007)
Un film spaniol genial in care o femeie isi aduce familia in casa in care aceasta a copilarit, unde deschide un orferinat pentru copii handicapati. Nu dupa mult timp, aceasta incepe sa simta prezente sinistre din trecut ce isi fac aparitia in cele mai surprinzatoare momente.
The Others (2001)
Un film de groaza destul de decent.si extrem de original. O mama locuieste impreuna cu copii ei intr-o casa veche si intunecata. Locul propice pentru un film de groaza, n-ai zice? happy Femeia se sacrifica sa traiasca in intuneric deoarece copii ei sunt extrem de sensibili la lumina. La un moment dat, devine convinsa ca locuinta este bantuit de fantome si spirite sinistre.Foarte misto.
The Blair Witch project(1999)
Trei tineri studenti se duc intr-o padure sa filmeze un documentar si dispar fara urma. Un an mai tarziu este descoperita caseta video pe care acestia au filmat-o. Nu multi apreciaza valoarea acestui film. Am prietenii care mi-au spus ca nu au suportat filmul pentru ca este filmat cu o camera de amatori. Dar exact asta confera filmului originaliltea si un gram de credibilitate in plus. Un film cu putine efecte speciale, spre deloc. Dar extrem de terifiant si tensionat daca ai rabdare sa il urmaresti.
Deasemenea te mai poti uita si la Drag me to hell, The conjuring, The unborn, Insidious, The grudge.
Eu le-am vizionat aproape pe toate asa ca le recomand happy