| katalin19 a întrebat:

Imi urasc viata! Toata lumea ma injura ma uraste si imi pierd prietenii...Sunt baiat si sunt putin diferit de ceilalti in sensul ca stau mai mult cu fetele nu imi place fotbalul, ma imbrac slim fit si chestii de genu ..mereu cand trec pe hol aud pe cineva strigand in urma mea gay fetita etc...m-am saturat...azi la scoala tot se lua unul de mine...de fapt in fiecare zi se ia....si simteam ca nu se mai poate...nu mai suportam sa ma injure sa ma faca de ras, sa-si bata joc de mine...si am inceput sa ii comentez si eu lui...el e a 9-a si eu a 8-a. Si cand am comentat si eu de el a venit la mine si mi-a dat un pumn in gura si cu piciorul in buzunar...mi-a si spart telefonul...cel mai tare ma durea cum persoanele pe care le numeam prieteni se uitau radeau cand ma injura ala si dupa ce mi-a dat pumnul...profesorii nu ma ajuta.le-am spus si parintilor si nici nu ma baga in seama..se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...
Mereu imi zic ca o sa ma sinucid...chiar nu stiu ce sa mai fac... urasc viata asta....nu mai am incredere in nimeni...prieteni am putini...si nici nu stiu daca sunt adevarati... M-am saturat!

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Sinuciderea e o soluție permanentă a unor probleme temporare. Să ții minte asta și mereu să-ți aduci aminte când mai ai vreun gând negru.

Haters gonna hate! Mereu o să apară niște frustrați, niște no-liferi care o să comenteze orice detaliu nesemnificativ doar ca să-i bagi în seamă. Și eu mă îmbrac slim și mai aud câteodată critici - dar nu le bag în seamă. Asta ar trebui să faci și tu! Lasă-i să vorbească, dacă nu le acorzi atenție o să se plictisească și o să plece. Mulți dintre ei probabil sunt doar geloși că stai cu fete când la ei nu s-ar uita niciuna. Crede-mă, că știu ce zic! Nu te gândi la sinucidere, ești încă mic și ai toată viața înainte, astea sunt probleme de generală, nu țin mult :d

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu is genu diferit.Adica prefer compania femeilor decat a barbatilor ma inteleg mai bine.Chestia e ca urasc meciurile, urasc alcoolu, beau mai mult suc, cumparaturile imi sunt indiferente.Is ciudat stiu, insa mai gasesc si eu papagali sa ma agreseze verbal ca e alba ca e neagrahappy si asa mai dearte.

| T0T a răspuns:

Dacă știi că nu poți să îl bați pe respectivul și nu se bagă nimeni mai bine stai în banca ta și ignoră. E un lucru foarte bun că stai cu fetele, asta nu te face gay, dar nu ar trebui să îți pese de părerea tâmpită a celorlalți. Bagă-ți mințile în cap.

| OldSoul a răspuns:

Daca spui ca acei prieteni radeau de tine, inseamna ca nu iti sunt si nu ti-au fost niciodata prieteni adevarati.
Daca se mai ia de tine, spune-i si tu despre el diferite chestii care crezi ca ii sunt defecte, iar daca incearca sa te mai loveasca aparate, incearca sa il faci tu de ras, ia-l la misto, daca vine sa te loveasca spune-i ceva gen "aaa, doar de atat esti bun? sa te dai mare, si sa ii lovesti pe altii", fa-l sa simta ca esti mai bun ca el.

| npx770 a răspuns:

Calmeaza-te,totul o sa fie bine.Nu merita sa te sinucizi din cauza a tot ce se intampla.Stai cu prietenii tai, incearca sa fii mai vesel happy. Stiu ca e greu, dar o sa treci peste toate astea.Pana la urma, mai sunt putine zile de scoala, deci in vacanta poti sa faci karate si te vei apara mai bine

| XxAmaliAxX a răspuns:

În primul rând, nu te sinucide! Dacă faci asta înseamnă că îi lași pe retardații ăia să câștige. Ești a 8-a, deci de la anul poți schimba liceul în funcție de nota de la evaluarea națională ce o dai peste o săptămână. Dacă schimbi liceul, schimbi și colegii. Ai accesul la un nou început. Încearcă să fi mai deschis și mai îndrăzneț. Și dacă simți că părinții nu sunt cu tine, i-ați o carte și pierde-te în ea. Poate vei întâlni pe cineva care a citit aceeași carte și vei avea ceva în comun cu acea persoană. Schimbă-ți stilul de îmbrăcăminte, ca să nu faci din start o impresie proastă. Mergi la consilierul școlar, și el te poate ajuta. Într-o zi ai putea face cinnste cu o pizza la toată clasa și ai putea ca la sfărșitul unei zile să chemi toată clasa să mergeți toți la o plimbare după ore, în felul ăsta ai deveni chiar un lider. În pauza mare poți propune un joc care să constate în implicarea tuturor colegilor de clasă. Prin pașii ăștia poți deveni vocea clasei. Te faci cunoscut. Nu știu cât te-am ajutat. Baftă la examen!

| Adeelus a răspuns:

Hmmm... nu stiu cum unele persoane pot fii asa de rele. Am si eu in clasa un coleg care se da mare doar pentru ca e cat un butoi laughing si e singur la parinti. Problema e ca strica inca cativa colegi de-ai mei. Copii astia ( cum e el ) nu au rusine in ei. Da in noi fetele cu cornuri, cu sticla, ba se mai ia de noi, ba ne mai bate, etc. Nu-i baga in seama. Eu asa fac si nu se i-a de mine. Bunica mea zice ca 'Indiferenta doare cel mai tare'' si chiar e adevarat. Daca mai vrei sa vorbim in privat cauta-ma pe facebook : Adela Neag. Am in poza de profil un tricou rosu. Sunt mai micuta decat tine laughing Nu-ti mai ura viata! Traieste-o! Daca iti place sa stai cu fetele, doar pentru ca ele te baga in seama ( din cate am inteles ) nu e o rusine!