| Diana006 a întrebat:

In 4 luni voi emigra in Canada! Ce trebuie sa fac sa invat engleza mai repede?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In Canada din cate stiu se vorbeste franceza. Dar si engleza. Cauta pe google tutoriale despre engleza, uita-te la cat mai multe filme/desene, si, spor la treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca-n Canada se vorbeste si franceza asa ca da-i bataie, lasa TPU-ul.

| ale28bz a răspuns:

Sunt mai multe metode de a învăţa engleză mai mult sau mai puţin eficiente, plecând de la;
1 vizionarea filmelor în limba engleză, emisiunilor cu sonorul mai tare decât de obicei
2 poţi învăţa limba engleză online cu vorbitori nativi de limbă engleză, poţi asculta şi lecţii audio ai Aici mai multe site-uri unde poţi învăţa limba engleză http://banii-tai-din-click.blogspot.com.es/......gleza.html
3 poţi face meditaţi
4 poţi învăţa engleză de pe site-uri social media, adică fă-ţi prieteni vorbitori de limba engleză şi comunică cu ei, mai cu un Google Translate mai cu ce ştii tu, prin repetitivitate o să înveţi foarte repede
5 ia un caiet şi scrie în fiecare zi în el câte 3 cuvinte noi şi formează o propoziţie simplă cu acestea eu îmi amintesc şi acum cum am început să scriu în limba română,, Ana are mere''.

| MooDy95 a răspuns:

FILME fara subtitrare cat mai multe big grinbig grin

| true10 a răspuns:

Citeste texte in romana si apoi in engleza acelasi text
uita-te la filme in engleza fara subtitrare
sau cu subtitrare dar incearca sa fi mai atenta la cum vorbesc si ce vorbesc