| anonim_4396 a întrebat:

Care este limita de varsta pentru a emigra in Canada?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista o limitare expresa a varstei solicitantului. In schimb, exista un punctaj care se acorda pentru varsta adica solicitantii cu varste cuprinse intre 21 si 49 de ani primesc maximul de 10 puncte. Acest maxim de puncte se micsoreaza daca solicitantii au mai putin de 21 de ani sau mai mult de 49 ani. Deci, intervalul optim de varsta al solicitantului este cuprins intre 21 si 49 de ani

Vezi si alte cerinte :http://www.canadavisa.com/canadian-immigration-requirements.html

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crezi ca daca gaseam pe net mai intrebam? Such raspuns...

| gabrielbogdan23 a răspuns:

Nusti 1 luna-2 depinde de timp