| Beibyyyyy :-x a întrebat:

In alte tari de exemplu Spania sau Italia sunt scoli pentru elevi romani?[sa se vorbeasca numai romaneste]

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sunt deloc.

| Enma a răspuns:

Da sunt happy

| Mik3 a răspuns:

U stii in Romania scoli pentru rromi, francezi, englezi, maghiari etc
in fiecare tara exista scoli unde se vb limba acelei tari big grin

| Fαntαsy a răspuns:

Cred ca nici un Romania nu sunt scoli spaniole sau italiene.
Poate sunt sanse de 1% sa existe undeva in tara desi ma indoiesc.
Am auzit ca la anumite facultati din Franta, Germantia etc. (depinde din ce domeniu eu stiu de la medicina) ca primii 2 ani de studiu sunt in limba materna probabil predati de profesori sau translatori, iar apoi anul 3 si 4 este in limba tarii.

Nu sunt foarte sigura ca exact asa este, dar cel putin un an tot se face in limba proprie happy

| Viviannnnnna a răspuns:

Daa smug sunt.dar mi se pare ca in loc de engleza/franceza faci Italiana :p

| andrey1991 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Tu trebuie sa inveti limba din tara respectiva, nu ei treuie sa se acomodeze dupa fiecare om cum i convine. Indicat ar fi sa gati scoala in tara ta natala pentru ca e foarte greu sa faci ce vrei tu eu asa as face.
Tu cand mergi intr-o tara ala nu iti vorbeste in limba ta pentru ca nu il intereseaza, nu vreau sa fiu rau dar asta e situatia.

| CuloareaFericirii a răspuns:

Daaaaa! normal... sper ca raspunsul meu o sa-ti fie de ajutor:X:X:X