| randomgui a întrebat:

In cat timp trebuie consemnate absentele in catalog, mi s au pus in decembrie absentele pe octombrie si noiembrie

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"In cat timp trebuie consemnate absentele..."

școlile fiind inchise, nici profii nu dau pe acolo așa că... Nu zice nicăieri nici pentu note nici absențe. Așa că nu scapi!

| unu3doi2trei1 a răspuns (pentru sierra1):

Ba da, mai trec. Nu în fiecare zi, dar mai trec.

| sierra1 a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Numa' că n-au ce face acasa...

| randomgui explică (pentru sierra1):

Notele trebuie consemnate in 15 zile, spune legea, ca profesorii nu trec pe la scoala, da trebuie sa ii intelegi si pe ei, dar daca te duci la inspectorat sa contesti nota, va fi anulata, legea nu a fost modificata.

| sierra1 a răspuns (pentru randomgui):

" dar daca te duci la inspectorat sa contesti nota, va fi anulata, legea nu a fost modificata."

sunt 2 greseli aici:
- starea de pandemie e mai presus de alte vrăji invocate p-aci
- legea zice: "dreptul de a primi rezultatele evaluarilor scrise in termen de maximum 15 zile lucratoare" or evaluarea in cazul de față cum e?

| Andreeush a răspuns:

Întreabă diriginta.