| Iania_Nicoleta_1963 a întrebat:

In cazul ca nu iau la medicina care ar fi planul b? Postliceala, facultatea de chimie, biologie.Va rogsa-mi dati idei de alte facultati care m.ar putea ajuta pentru pregatirea pentru medicina.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Planurile ti le faci doar tu, in functie de ce anume iti place.

| Nirvanaaa a răspuns:

Postliceala poate. Dar vezi ca dacă te înscrii la una și intri la buget la ea, după dacă dai la medicina intri automat la taxa chiar dacă ai punctaj la admitere de buget.
Dacă vrei sa continui cu pregătirea și vrei la medicina, lucrează un an. Eu am ales sa lucrez, pentru ca dacă făceam o facultate oricum mă lăsam de ea când intram, mai și plăteam și nu făceam fata cu sesiunea de acolo și pregătirea în particular pentru admitere.
Dar, dacă vrei neaparat ceva școală poți alege postliceala.
Nu pune raul înainte, încă ai destul timp sa te pregătești pentru examen, nu e așa greu cum pare. Numai ca trebuie sa fii tare din punct de vedere psihic, asta face departajarea.

| Iania_Nicoleta_1963 explică:

Si sa u.mi sputeti sa raman un an acasa ca asta am facut