| rumi36 a întrebat:

In cazul unui transfer in clasa a 10a trebuie sa aduci foaia matricola in original sau poti sa aduci si copie?
Mi-au spus ca atunci cand vin parintii sa completeze cererea de transfer sa am si foaia matricola pe clasa a 9 a, dar eu cu foaia aia trebuie sa ma duc si la alte licee

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tocmai ce ți-am spus: foaia matricolă o trimite școala de unde pleci, nu e clar?

| rumi36 explică (pentru sierra1):

Cand m-am dus sa intreb de transfer, 2 licee mi-au spus ca atunci cand vin sa depun cererea de transfer sa am si foaia matricola cu mine

| sierra1 a răspuns (pentru rumi36):

Secrtetara (dacă chiar insistă cei la care mergi) ți-o eliberează in 2 minute. Numa' să vrea