| Anonimus502 a întrebat:

În ce constă controlul ginecologic pentru admitere la colegiile militare?

2 răspunsuri:
| Popa_Andreea_1998_yS66 a răspuns:

Controlul ginecologic de rutina pe care il faci la admiterea colegiilor militare constat in a vedea medicul respectiv daca esti apta sa intri din punct de vedere ginecologic in colectivitatea respectiva, adica daca nu cumva suferi de vreo problema cum ar fi candida de exemplu, controlul ginecologic este la fel ca si controlul obisnuit ginecoligic pe care il faci tu de obicei la un medic normal. In cazul in care esti virgina trebuie sa anunti pentru ca atunci metoda controlului se schimba totalmente si nu iti mai introduce acele valve ( pentru ati vedea pereti vaginali, uterul, ovarele, trompele etc.) ci doar un betisor pentru ati lua secretie si a o pune la analize. Fundita?

| Anonimus502 explică (pentru Popa_Andreea_1998_yS66):

Asta poate pentru academie, dar pentru a completa fisa am inteles ca doar stai de vorba cu medicul