| 123456789sandra a întrebat:

In ce consta un control neurologic?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de complex este.
pot fi simple teste ale reflexelor, ale comportamentului corpului (gen dilatare pupile la lumina, posibilitatea de a urmari cu privirea un obiect in miscare)

teste de memorie (asta pentru cei cu probleme vizibile deja)

sau chestii mai complexe precum scanari ale capului (RMN), masurarea de impulsuri electrice

| stef87 a răspuns:

Poate sa fie doar un fel de masura a tensiunii creierului tau. Fara intepaturi, nimic special, vei sta linistita pe spate iar ce va fi pus pe capul tau va masura, ceva asemanator luarii tensiunii in mod normal, doar ca se face la cap. Mai pot fi mici "scanari" printr-un aparat. Nu ai motive de frica, nu te inteapa nimeni, nu te taie!