| scump3tea a întrebat:

In ce religie sinteti? Si ce credeti de martorii lui Iehova?

Răspuns Câştigător
| justme_4720 a răspuns:

Sunt ortodoxa, dar mai merg si pe la Martorii lui Iehova.Parerea mea este ca sunt niste oamneni cumsecade,am fost primita cu caldura,iar argumentele lor mi se par mult mai convingatoare.E adevarat ca nu toti sunt la fel, unii poate sunt putin mai insistenti, dar nu toata lumea este la fel si nu ar trebui sa-i criticam cum nici noi ortodocsii nu suntem toti la fel de buni si credinciosi.Prefer sa ascult o cuvantare din partea unui om care o spune din suflet si nu pentru bani cum fac preotii.Chiar ma gandesc sa-mi schimb religia!

7 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Martotii lui iehova sunt aia care merg cu pliante sa treci la religia lor?

| BroascaCuElice a răspuns:

Pai atunci nu ii suport :p

| Kalyn a răspuns:

Eu sunt ortodox si sincer nu imi prea place sa-mi spuna cineva ce sa fac...lucru ok in religia mea pentru ca imi zice nimeni doar imi prezinta pacatele si atat, cat despre insistenta e cat se poate de adevarat ca martorii exagereaza cu acest lucru, fapt ce ne cam deranjeaza mai ales cand ne plimbam pe strada si nu avem chef sa ascultam povesti de zeci de ore despre religie si bla bla bla. in plus aceasta religie dramatizeaza lucrurile pana la absurd si folosesc doar ce vor ei din biblie( biblia=carte luata din celelalte religii crestine cu mult inainte de aparitia acestei secte)

| scump3tea explică:

@Johnny-da

| Troll a răspuns:

Fi atent:
Ateu convins
Ce cred despre martori : niste insistenti(mult prea insistenti) care nu accepta altceva decat ceea ce cred ei (dar asta se aplica la majoritatea religiilor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt martor al lui Iehova, dar până să devin, auzeam tot felul de lucruri urâte despre ei. Acum, cunosc atâtea din Biblie, datorită lor.

| dabravogeani a răspuns:

Pai fi atent de ce sa cred in ceva ce nu am vazut, poate ca exista dar adesea limitele prostiei ajung credinte.