| tooxicbrunette a întrebat:

In leg cu povestea care am mai postat'o
:
Am sh` eu o problema. stau de 2 saptamana cu un baiat din cartier si la inceput ca oricare rel a fost frumos. am inceput sa ne certam. pana cand intr-o seara mi-a spus ca un tov de al lui vrea sa stea cu cea mai buna prietena a mea. ca sa o faca pe aia de banii. si eu nu ma feresc de cea mai buna prietena si i-am zis si ei ca se stie. a2a zi prietenu meu si cu prietena mea cea mai buna sau luat la vb pe mess si venise vorba de ce mi-a zis el. si pana la urma si-a dat seama ca ea stie de la mine. si el i-a zis ei ca a vrut sa vada daca are incredere in mine si daca mi-ar fi sp altceva ar shiut toata lumea. iarrr prietena mea il tot intreba :daca ti la ea? de ce o faci proasta? si el o lua cu pretexte ca frate ii sa luat de copile. si ca el cu mine numai are ce comenta. cand am vb cu el mi-a zis ca nu stiu sa tin ceva si ca altadata nu o sa`mi mai spuna nimica. nu l`am mai cautat. nu i-am dat nimic dar nici el mie! si sincera sa fiu m-am saturat sa nu fiu respectata si sa'mi zica "fa". poatee ca si eu am gresit nu ma consider perfecta darr cel mai mult am gresit ca i-am dat niste bani sa`si plateasca datorii. iar el mi-a zis ca e rusine sa`mi ceara. si acu ca i-am dat. se poarta urat cu mine. vreau sa fiu eu ce`a care ii da cu flit. si sa vada ca nu mai poate sa fie stapan pe mine. ce sa-i zic daca ma va cauta? ce sa fac?

m-am desp eu de el. iar dupa ce ne'am desp nu ma cautat deloc! straight face
si am aflat de la un tov de'al lui ca el a mai stat cu inca una. si cu aia vb mai mult decat cu mine. pe mine ma neglija si pe aia o tot tolera. si asa cum v'am zis tov lui mi-a zis ca doar se foloseste de mine si nimic altceva. el acum este plecat la tara. iar cand va incepe noul an sc. se va reintoarce la mine in cartier. si as vrea sa'l fac sa vada ce'a pierdut. oricum una ca mine nu o sa mai gasesca iar eu unul ca el numai caut! vreau sa'i intorc vbele asa cum a facut el mereu. pentru ca orgoliu meu este mai presuus decat tot ce simt pentru el

sa'i dau ignor? sau sa'l las asa?
cand va veni sa fiuu indf? sau sa fiu amica cu el?

vr niste pareri :*
>multumescbig grin<

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

In primul rand te felicit ca ai avut orgoliul asta si nu te-ai lasat calcata in picioare, altele in locul tau stateau si rabdau, pe motiv ca ''il iubesc''straight faceoricine poate gresi, cum ai facut u, i-ai dat bani...nu trebuia, dar macar asa ti-ai dat seama cine e de fapt.eu cred ca ar fi cel mai bine sa iy dai ignor, sa vada ca nu iti mai pasa de el, stergi numarul, daca te cauta te faci ca nu stiai cine e, si cauta-ti pe altcinevawinkingcare sa te merite. daca i-ai spus ce intentii avea ala cu amica ta nu inseamna ca ai spus la tot orasul, ai vrut sa o protejezi.si nici ea nu a procedat corect ca i-a spus...trebuia sa se faca ca nu stie, dar na

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cam ciudată povestea asta. Evident că aveai să-i zici prietenei tale, pentru că ceea ce ţi-a spus el putea s-o rănească pe ea în viitor dacă ar fi fost cu persoana respectivă. Consider că ai procedat ok şi îţi sugerez să nu-i dai atenţie, pentru că chiar nu merită comportă-te normal, dacă te salută îl saluţi dar nu să fiţi prieteni sau aşa ceva. Nu se merită să stai cu asemenea persoană. Fi indiferentă şi uită de el. Baftă!

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Păi din ce ma înțeles din povestea ta, acel băiat are o altă prietenă, vrea să se despartă de tine și nici nu are remușcări după despărțire(nu te caută). În această situație clar că el nu te merită și nu se va mai interesa de tine prea curând. Așa că mai bine îl uiți și îți vezi de treaba ta. Îi dai ignore pe mess și nu te mai uiți la el ca să nu creadă că te afectează despărțirea și suferi. Trebuie să îi arăți că a pierdut o fată „de soi" și dacă te ții după el clar nu va ajunge la concluzia asta. Dacă te va mai căuta e treaba voastră ce faceți, insă te sfătuiesc să te desparți definitiv de el. S-a supărat prea ușor pe tine, adică de mult aștepta momentul despărțirii, așa că a căutat „nod în papură". Lasă-l în pace și vezi-ți în continuare de viața ta. Succes, pupici!

| IepurashRocker a răspuns:

Fi indiferentã... nu-i da ignore, nici invizibil, nimic. Lasã-l în pacea lui, nu trebuie sã fugi de el. Doar fi indiferentã, si bucurã-te de fiecare moment al vietii, ca sã vadã cã nu te-o afectat cu nimic.

| Adredemesconf a răspuns:

Pai gaseste altul si fa-l gelosoh go on.

| sweet_3921 a răspuns:

Nu ii da ignore. Pune-l doar pe invisible. Nu se stie niciodata ce poate aparea.