| vlad89c a întrebat:

In opinia voastra, cum arata o fata frumoasa? (culoarea parului, culoarea ochilor, inaltime, grasa, slaba, caracter dur, caracter moale, iubitoare de animale, etc.) dar un baiat frumos? (aceleasi lucruri)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere ca fata, tipa aia ar fi cam asa :
1 70 - 1 75 inaltime
55 kg
parul ondulat pana dupa bust, nuanta : roscat-oranj
ochii albastrii foarte intensi sau negrii
tenul alb
buzele carnoase, dar sa fie cea de jos vizibil mai mare decat cea de sus
sa aiba un caracter adaptabil, sa fie draguta cu cine merita, sa nu judece, sa fie energica, entuziasmata, copilaroasa, matura cand trebuie, iubitoare de animale si sa nu asculte manele phbbbbt.

La baiat, umm.
Aici nu prea pot zice cum mi se pare mie un baiat frumos ca nu tine de imagine detaliata ci de stilul vestimentar ( adica sa fie rocker sau rapper ) si parul sa il aibe mai lung.
Dar nu am preferinte in rest, poate doar la caracter sa nu fie genul smecheras, prefer baietii amuzanti dar care stiu sa discute cand e cazul.
Par, ochi, inaltime... mereu ma aleg cu cei cu parul saten inchis, ochii caprui inchisi, tenul deschis, 1 70- 1 80.

2 răspunsuri:
| perryornitorinca a răspuns:

Pai o fata cu nu caracter mai moale este mai afectiva si pune mai mult suflet in ceea ce face mai ales in dragoste..bine acum nmu e bine sa fie nici proasta adica sa aiba si ea un pic de caracter acolo si putina duritete.dar doar putina.
baietii frumosi sa fie si in exterior dar mai ales in interior..adica sa fie romantic, tandru..iubitor...multe altele...ai inteles tu ideea

| deeaa11 a răspuns:

Eu cred ca a fi o fata frumoasa nu trebuie sa ai neaparat ochii verzi/albastri, parul saten/blond/brunet, sa fii inalta si slabuta, nu trebuie sa fii neaparat impulsiva, iertatoare sau placuta la vedere.Nu conteaza intotdeauna aspectul fizic/exteriorul, conteaza si ceea ce simti, ceea ce esti pe dinauntru...cel putin asa consider eu.Cat si despre baieti, eu am tot aceeasi parere..conteaza si cum este in interiorul aspectului frumos!