| georgegs a întrebat:

In poligon poti coduce si fara carnet? Vrea unu sa ma duca in poligon sa conduc deci pot si fara carnet?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Da intr-adevar, poti conduce fara permis de conducere. Poligonul de fapt pentru incepatori este. Dar. unele te obliga sa fi cu instructorul langa tine. Din acest punct de vedere linistita poti conduce in poligon. Pa

| CosteaVlad a răspuns:

Poţi conduce fără carnet pe orice drum care nu este supravegheat de poliţie, în general pe drumurile care nu sunt intens circulate, cel mai recomandat prin pădure, acolo riscurile de a putea exista probleme sunt practic de 0%. Că iei un copac, una alta, legal nu contează, ideea e să nu faci accident cu alt vehicul, dar prin pădure performanţa de a reuşi să-l iei pe altu-n bot e destul de greu de realizat, aşadar din punctul meu de vedere acela ar fi traseul cel mai sigur şi mai ok posibil. Categoric, şi poligonul este o variantă, însă personal aş lăsa-o pe locul 2.
Şi ca să-ţi răspund concis la întrebare, da, poţi conduce fără grijă prin poligon.
O seară bună!

| lovenotsex a răspuns:

Doar cu instructori sau persoane autorizate...

| andreeacontesa a răspuns:

Da si normal poligonul este special pentru astawinking du-te linistita:X sa imi zici cum a fostwinking!