| Suka69 a întrebat:

In prima zi de liceu, gen bobocii, diriga lor le va striga fiecaruia numele? Sau cum e?

3 răspunsuri:
| Tadic a răspuns:

Odata ce ai facut inscrierea la liceu vei fii repartizat intr-o clasa si lista se va afisa la panoul liceului, de exemplu clasa a 9-a C si numele dirigintelui respectiv. Directorul striga clasa si numele dirigintelui. Dirigintele trecand prin culoarul liber intre profesori, directori si elevi iar tu trebuie sa te tii dupa el ca sa zic asa laughing, si el va va duce la clasa va alegeti bancile prezenta orarul bla bla bla etc etc

| Lioana a răspuns:

Nu se striga numele elevilor in prima zi de scoala. Poate doar in ultima, daca acestia iau premiu. La inceput de an scolar vor fi afisate la vizier liste cu numele elevilor din fiecare clasa si dirigintii lor. Va fi scris si numarul salii in care trebuie sa mearga.

| ALittleDeath a răspuns:

In primul rand, se face deschiderea anului scolar in curtea liceului si acolo nu striga nimeni pe nimeni.
In sala de clasa, diriginta face prezenta. Deci, da, striga numele fiecaruia.