| valentindeyan4you a întrebat:

In primul Rand >:La multi Ani!

Am 15 Ani, In curand Voi face 16 Si As vrea Sa ma Ingras, Dar Nu stiu Cum:
1)Nu Fumez
2)Mananc Toate prostiile(din cate stiu astea ar tr sa te ingrase)
3)Sunt Inalt
PS:Nu sunt Piele Si oase!, Dar vreau sa mai Pun pe Mine, Am 55 Kg
4)Nu manac La timp Niciodata, Poate de asta

Vreau Sa imi spuneti ce ar trebui Sa fac

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Hai sa iti spun ceva, la servici la mine am un coleg care are la fel ca tine 55kg si pot sa spun ca mananca mai mult decat 3 la un loc timp de 3-4 ani de cand il cunosc si la fel, nu fumeaza nu face sport nimic si tot 55kg are, chiar daca a incercat si cu vitamine tot degeaba nu ii da voie organismul,acum depinde poate la tine cu vitamine ai sanse sa te ingrasi,dar daca ai organismul ca el nu prea ai ce sa faci, se poate trage si de la tata/mama - fiu, uite aici o alta explicatie :
http://www.yuppy.ro/articol/Health/2813/De-ce-nu-pot-sa-ma-ingras.html

4 răspunsuri:
| giao921 a răspuns:

E virba de metabolismul fiecaruia. Poate pur si simplu nu te poti ingrasa si crede-ma oricat ai manca nu ai ce sa faci...winking

| alexandru123456alexandru a răspuns:

Baga fast food si te ingrasi sigur

| diferittotal_7081 a răspuns:

Daca mananci nu trebuie neaparat sa cresti in masa...probabil se vor depunde grasimi din cauza acumularii de kcalorii dar sunt sigur ca nu vrei asta.
Iti recomand sa mananci regulat 3 mese pe zi:
Dimineata, la amiaza si o mica gustare inainte de ora 5 iar dupa ora 5 incearca sa consumi legume...dar si ala sa nu fie prea multe, iar tot dupa ora 5 fa exercitii fizice.
Asta daca vrei sa cresti in masa.

| bobonic a răspuns:

Nu te ingrasa prea tare ca ajungi porc ca mine!