| Myawa a întrebat:

In primul rand scuzati categoria. Salut TPU! Am mare nevoie de ajutor de la voi.
Pai, cand pornesc calculatorul, se logheaza windowsul, apare chestia aia cu Welcome, apoi ecranul cu programele. Bun, dupa ce dispare Welcome-ul si apar programele, ei bine programele din task bar nu se mai incarca, iar cele de pe desktop nici nu merg. Practic "ar ingheta" ecranul sa zic asa. Aveti vreo idee, solutie. Va rooooooooog! puppy dog eyes (( crying crying Fundita

3 răspunsuri:
| L4WRlD34TH a răspuns:

Nu ai nevoie de antivirus pentru asta, eu nu mai am antivirus de 5 ani si merge bine calculatorul. Fii atent! Dupa ce iti apare WELCOME ti apasat tasta F5(adica refresh/reimprospatare). Daca nu merge incearca sa ai putina rabdare pana apar si daca nici asta nu functioneaza reinstaleaza windous-ul si in loc de cel actual folosesti windous xp sp2(service pack 2) e bun la jocuri si programe. Funda big grin.

| Cristi112 a răspuns:

Imi pare rau sa te pun intr-o postura rea dar trebuie reinstalat windowsul, asa am patit si eu! si puneti si antivirus avast!tongue

| Myawa explică:

Windows xp sp2 si am crying