| RapperulLucy a întrebat:

apar din nou cu aceeasi problema.Deschid calculatorul si nu-mi apare nimic pe desktop + ca task manager nu merge...(disable by you administrator)
Mai este vreo solutie? Inafara de a reinstala windowsul.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai sunt solutii, normal!

Descarca Combofix
http://www.softpedia.com/progDownload/Combofix-Download-152805.html
sau direct exe http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (yahoo messengre, firefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa curatirea. Apasa 1 si da-i Enter. Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.
La sfarsit va afisa rezultatele scanarii. clik pe remove!

Si apoi descarca ->

DrWeb Cureit
DESCARCA DrWeb Cureit DE AICI ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe
Opreste antivirusul si inchide toate programele din calculator, inchide si conexiunea internet si apoi ruleaza programul apasand butonul Start in fereastra deschisa.Confirma lansarea apasand butonul OK si asteapta sa scaneze programele active din memorie si cele din startup. Daca programul se lanseaza in scanare direct opreste-l apoi fa-i update si apoi bifeaza optiunea complet scan si clik OK! Dupa scanare dai REMOVE OBJECTS!

Pentru Task Manager vezi aici
http://daywithday.wordpress.com/......r-solutie/

Bafta!

| MitroKta a răspuns:

Vezi daca dai click dreapta si bifezi show desktop apare ceva? s-ar putea sa fie click dreapta-> view-> show desktop ca nu mai stiu cum e in win xp. In orice caz, cauta prin tot meniul derulant ce apare dupa click dreapta, caut aoptiunea show desktop sa fie bifata

| johnyBY a răspuns:

Nu mai poti face nimic decat sa reinstalezi windowsul.
! BAFTA!

| Dangerfull a răspuns:

Daca ti-au disparut iconitele apasa click dreapta apoi arrange icons by apoi show desktop icons.

Daca au disparut toate si nu apare nimic aunci cand dai click dreapta iti recomand sa schimbi windows-ul.

Funda!

| RapperulLucy explică:

Nici click dreapta nu merge...practic calculatorul nu mai e bun de nimic