| Sam34s22 a întrebat:

Vara aceasta am fost la mare si acolo m-am cunoscut cu un baiat din liceu.
Dupa prima zi din tabara am ajuns sa fim oarecum impreuna...a durat 4 zile pt ca eu nu ma simteam atrasa de el dar era un baiat ok, i-am spus ca o sa ma mai gandesc daca o sa vreau sa continuam...in fine, tabara s-a terminat si fiecare a mers la el acasa.
Baiatul imi tot scria si cred ca se indragostise de mine si eu voiam sa fim doar prieteni.
La un moment dat mi-a dat block pe facebook si eu am aflat, dupa vreo luna, de la o prietena(probabil a vrut sa imi atraga atentia dar nu i-a mers)...
La un moment dat o colega de-a mea imi spune ca a vazut niste poze cu mine de la mare(mi-am dat seama ca le-a arata baiatul respectiv pt ca mi-a facut poze random si eu nu voiam sa fac poze si i-am spus sa le stearga) evident ca m-am enervat ca ii arata poze cu mine...si acum cateva zile am aflat ca multi colegi de-ai mei stiu ca am fost oarecum cu el la mare si probabil le-a aratat la toti pozele.
Pur si simplu din baiatul ala care mi-se parea simpatic am ajuns aproape sa il urasc.
P.S. Acum 2 saptamani mi-a dat din nou cerere pe fb si nu am acceptato si apoi si-a retraso.
Ce parere aveti? ...am gresit eu cu ceva?

4 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Te.a placut asta e clar. Dar a procedat gresit, probabil a fost nervos si a vrut sa iti faca "in ciuda" sau a crezut ca a fost cu tine si faptul ca ti.a facut cateva poze sau ca avea poze cu tine i.a sustinut si mai tare ideea
Eu cred ca nu ai gresit cu nimic adica dupa 3-4 zile de conversatii si un "nu stiu " venit din partea ta s-a laudat ca fost cu tine, gandeste.te ce putea sa faca mai departe.
Mai bine ca nu i.ai acceptat cererea, crede.ma ca nu o sa ai nevoie de astfel de oameni in jurul tau, pana la urma s-a dovedit a fi un pusti imatur

| RAY a răspuns:

Imatur,prost,gunoi uman

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pozele respective nu erau compromitatoare este de neinteles motivul supararii tale. Nu poate fi considerat ca fiind gresit sau nelalocul sau sa arati prietenilor niste poze decente facute in vacanta, la mare alaturi de o fata frumoasa. Pur si simplu ar trebui sa admiti ca ai gresit deoarece te-ai suparat pe el fara vreun motiv catusi decat plauzibil. Este doar o parere. Cum o vei considera tine doar de convingerile tale, este treaba ta. Sanatate!

| OoBunnyoO a răspuns:

Asa cum a zis si cineva mai sus, cred ca postat pozele respective ca sa se razbune pe tine. Nu trebuia sa faca chestia asta. Nu mi se pare normal sa puna niste poze cu tine pe FB-ul lui fara sa te intrebe, mai ales cand el te blocase si nu mai vorbiseti de cateva luni. Desigur, daca iti era prieten apropiat cu care vorbeati, nu era nicio problema sa le puna fara sa te intrebe, mai ales cand era vorba de o iesire intr-un grup, iesire in care s-au facut numeroase poze si fiecare a postat poze cu ceilalalti, iar atunci mi s-ar fi parut ciudat sa te superi pe el. Insa, avand in vedere ca voi ati intrerupt relatia si el a pus poze cu tine, da, este normal sa te superi.