| Yell0w a întrebat:

In seara asta am observat ca luna este foarte aproape si foarte, foarte galbena.Niciodata n-am mai vazut-o asa galbena.Ieri era alba ca branza.
Sunt curioasa: de ce e asa galbena? thinking Care e motivul?

5 răspunsuri:
| BulinăMovă a răspuns:

Cine stie...eu ma plimbam in statiunea Mamaia si in loc sa fiu atenta la ce glumeau prietenii mei, ma uitam numai la luna.

| Yell0w explică:

JustAGil de cateva zile e tot luna plina si pana acum era total alba.

| JustAGirl_3031 a răspuns:

Pai asa este luna plina, in faza ei completa. Cred ca asta ar fi explicatia. thinking

| Rockmaiden a răspuns:

E din cauza poluarii abundente a atmosferei care interferentiaza lumina produsa de soare reflectata pe luna.
Alte informatii aici: http://www.nasa.gov/......light.html

| Giii a răspuns:

La mine s-a vazut portocalie laughing