| traficanta a întrebat:

In seara asta m`am certat cu toata lumea straight face m`am certat cu mama mea. e foarte suparata, ea avea oricum multe probleme. mi-a zis ca nu am fost alaturi de ea cand avea nevoie de mine.si ca m`am schimbat mult.toata lumea e sup pe minestraight face vreau pur si simplu sa renunt la tot.sau doar sa ma schimb.nu stiu cum sa incep sa ma schimb...

Răspuns Câştigător
| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Si cred ar fi mai bine sa iti dai seama care au fost si sunt prietenii tai adevarati straight face si cu asta cred ca am spus tot oh go on

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oamenii cand sunt nervosi spun multe lucruri pe care mai apoi le regreta.La fel a facut si mama ta.Doar ca ce nu stiu oamenii e ca atunci cand spun acele cuvinte, deschid rani adanci in sufletului celui care ii sunt adresate. Daca am gandi inainte de a spune am evita mari suferintestraight face
Nu te schimba.Prea multi oameni se schimba si uita cine sunt cu adevarat

| ewe a răspuns:

Incearca sa iei totul cu calmhappy

| Saya_1767 a răspuns:

Chiar stiu cum e, asa am fost si eu zilele astea, toti erau suparati pe mine si eu pe toti.
Intreaba-i pe ceilalti ce ii deranjeaza la tine si incearca sa schimbi acele lucruri.Pe langa astea incearca sa fii mai intelegatoare, mai calma si sa gandesti de 5000 de ori inainte sa spui ceva.

P.S.Incearca sa nu mai pui atat la suflet vorbele din jur, ignora lumea care incearca sa iti faca rau prin vorbele lor.

Noroc:*

| sabinaelena a răspuns:

Eu zic ca pentru inceput sa incerci sa te impaci cu toata lumea dar mai ales cu mama ta pentru ca daca u nu esti alaturi de ea cand are nevoie de tine atunci cine? Cere-ti scuze si sigur te va ierta pentru ca nu poate ramane suparata pe tine.Incearca sa nu te mai certi cu nimeni nu baga in seama comentariile altora u trateaza-le cu amuzament. Altceva nu stiu ce sa-ti mai zic pentru ca nu mi-ai spus cum esti u dar sper ca te-am ajutat macar un pic scucces in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, te duci in seara asta si iti ceri scuze de la mama ta.Mai schimbi cateva cuvinte cu ea ca sa vada ca ii esti alaturi(ai spus ca are probleme), apoi te retragi la tine in camera si te culci.Maine dimineata vei vedea lucrurile dintr-o alta perspectiva deoarece creierul tau s-a eliberat de stresul acumulat.De maine incerci incet incet sa refaci legaturile cu ceilalti.Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor.