| diiiiiannnnaa a întrebat:

In seara asta m`am certat foarte rau cu mama pentru ca a aflat ca am fost la prietenul meu cu care sunt impreuna de 2 ani! Am 17 ani, dar pur sisimplu nu are incredere in mine, mi` a luat telefonul, m`a pedepsit, pur si simplu nu mai suport, nu e prima oara cand face asta, cand ii zic sa vina el la mine, sau ca mi-a zis sa ma duc, zice ca nu am ce cauta ca nu am varsta pentru asa ceva. Am incercat sa discut cu ea, tata nu are treaba i`i se pare normal si el a incercat sa ii expl; ice, dar nu vrea sa inteleaga crying(

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Spune-i de fiecare data cand iesi/unde/cu cine.Nu e o solutie fericita dar macar nu vei mai avea parte de surprizestraight face

| OanaG a răspuns:

Stiu cum e, si mama e stresanta uneori, ba mai mult primul iubit[nu prieten] care l-am avut pe la 14 ani, ce crezi ca i-a facut? L-a batut laughing, l-a urecheat spunandu-i ca nu e pentru. mine, ca nu-i de nasul meu, ca e urat.bla bla.

Imi mai controleaza telefonul si urasc chestia asta...

Trebuie sa ai rabdare scumpa :*, mai e putin pana la 18 ani, poate are idei invechite, gen: nu te duce acasa la baiat ca-si bate joc de tine.mda...

Rau cu mame din astea :-s

| bOse a răspuns:

Faza cu controlatul telefonului se rezolva prin codarea mesajelor.

| vika16 a răspuns:

Lasa-i putin timp sa se gindeaska si sa analizeze, spre exemplu 2 zile, dupa care incearca sa ii explici care e situatia intre tine si baiatul respectiv, si poate dupa aia poti sa ii propui sa il kunoaska si pe el personal la o cafea, asyfel isi poate face parerile de care are nevoie, sau daca asta nu merge credk are o problema serioas, se teme ca mikutza sa fetita de alta data incepe sa creaska si kurind o va lasa numai cu amintirile... incearca sa vb cu ea, o plimbare a kumparaturi sau in parq in 2 persoane e bine-venita, vb ca de la mama la fiica... SUCCES!

| diiiiiannnnaa explică:

Il cunoaste, se cunosc si parintii, am fost impreuna si la peste, la tara, dar cu acordul tatalui ca ea nu a vrut sa ma lase crying

| diiiiiannnnaa explică:

Nu, nu am facut nimic rau, tocmai de asta nu o inteleg, ii place tipul, vb cu ea, dar nu o mai inteleg, a dat in mine chiar si mi-a luat telefonul de la ureche... in timp ce vbeam ca el

| Cristi_3697 a răspuns:

laughingamuzant rau sa ai asa o mama eu sunt baiat dar nu ii spun nimic si chiar daca nu-mi face nimic

| daanyelaa a răspuns:

Daca nu intelege nu ai ce face...mama mea nu e asa.eu nu am fost niciodata la prietenu meu acasaa, da'el vine la mine in fikre zi.cunosc multe fete in situatia ta si au ajuns cu timpu sa se ascunda de parinti.nici asa nu e bine.asa ca ar trebuie sa inteleaga ca vb cu ea, nu-i ascunzi nimic.succes.poate se schimba si ea...si u(daca e kzu))winkingwinking

| ***kiki *** a răspuns:

E naspa asasad... explica`i ca daca te tine din scurt nu rezolva nimic.si eu am 17 ani dar mamei ii place de prietenul meu si chiar daca mai face cateodata figuri tot ca mine fac.mai bine zis i-am zis sa zica ''mersi'' ca ii zic si nu ma ascund.am dormit odata la el si m-a certat foarte tare dar ii era frica sa nu ma fi culcata cu ellaughing). spune-i ca nu mai sunt aceleasi vremuri si ca nu faci nimic rau.ca esti destul de mare si stii foarte bine ce faci.ai facut ceva rau de nu are incredere in tine?