| INTREBATORUL123456768 a întrebat:

In timp ce incercam sa imi sparg un cos de pe fata din greseala mi-a alunecat degetul si m-am zgariat fix unde era cosul.A curs puțin sânge si acum este tema.Mentionez ca am acnee.VA RAMANE GAURA SAU CEVAbroken heart(

2 răspunsuri:
| Zorn a răspuns:

Sansele sa ramana urma nu sunt chiar atat de mari. Ar trebui sa fie un cos mai profund si sa il tot "deranjezi", rupand crusta care se formeaza ori incercand repetat sa il storci. Aplica o crema/un unguent peste el si ai grija sa nu il mai atingi o perioada. Sansele sa iti ramana o urma pentru mult timp sunt destul de mici. In 2-3 saptamani nu ar mai trebui sa se observe.

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Nu va rămâne gaura dar e posibil sa rămână cicatrice pentru un timp
mai îndelungat! ai grija cum îți spargi cosurile deoarece aceasta acțiune e in primul rand cea care rezulta la urme pe ten! multă sănătate!