| farfallastan a întrebat:

In ultima vreme am probleme cat de cat grave cu nervii, are cineva vreo idee cum sa-mi pastrez calmul?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exerciții de respirație.

| smekerie123 a răspuns:

Nu te mai gandii la lucruri negative, incearca sa găsești ceva ce te poate calma în aceste situații spre exemplu găsește o activitate

| raytssj12 a răspuns:

Salut. incearca sa meditezi cat mai mult. Doar sa stai o ora macar pe zi si fara sa te gandesti la nimic. doar sa inspiri si expriri. cand iti vine sa te enervezi o sa iti amintesti din meditatie cum sa te linistesti, inspiri si expiri si o sa vezi ca vei fi foarte calm. Mediteaza, atat!