| blue_5140 a întrebat:

In ultima vreme m`am tot certat cu prietenul meu... dupa parerea lui motivul este ca "vorbeste lumea aiurea"...este a 2 a oara cand cineva imi spune ca l-a vazut cu o fosta prietena de a lui de mana... oare sunt eu de vina?cryingcryingcrying

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Eu, nu pot sa-ti dau un raspuns...verifica toate datele, nu te pripi in a lua o decizie, in a trage o concluzie...si nu mai crede in "binevoitori", care se pare ca sunt "rauvoitori".
S-auzim de bine...

cami
| cami a răspuns:

Probabil k tu il induci sa faca actiuniile pe care le face (asta daca b. i sunt adevarate). dc sa te increzi in respectiva? dar incearca sa nu mai fi aa cicalitoare. poate ca vina aveti amandoi thinking

| Nastia a răspuns:

Nu esti u, el o vrea inapo,. poate s simtea mai bine cu fosta si d-aia s intalneste cu ea dar poate tine si la tine daca nu ti-a zis nimic, .sau poate doar ii place sa mearga p 2 fronturi, ...mai bine ai incerca sa-l urmaresti sa vezi daca e adevarat, ...numai asa t poti linisti si t poti desparti d el p motivul ca ai vazut cu ochii tai k t inseala,. succes!winking

Bula
| Bula a răspuns:

Tu in cine ai incredere? In binevoitor sau in prietenul tau?

| Ys a răspuns:

Poate chestia asta ca,, vb lumea aiurea,, e doar un pretext ca sa se scoata pe el... daca este a 2 a oara cand iti zice cineva ca la vaz cu fosta prietena de mana ar trebui sa te interesezi.acum depinde si cine ti a zis ca l a vazut. daca e o persoana de incredere poate ar trebui sa ai niste indoieli.

| Just Shadows a răspuns:

Vorbeste cu el deschis si argumenteaza-i ca ai dubii lamuriti si convinge-l sa nu mai asculte gura lumii pentru ca asa nu va ajunge departe ...multa lume este invidioasa si poate persoana care se preface ca-ti este prietena vrea ceva cu el iar daca e baiat poate vrea ceva cu tine asa ca mai bine ai incredere in el si vorbiti deschis asta poate rezolva mult mai multe decat sa tragi concluzii pripite si apoi sa-ti para rau... iar daca el chiar mai are ceva cu fosta atunci inseamna ca nu te-a valorat cum ai fi meritat si ink simte ceva pentru ea ceva ce depaseste ceea ce simte pentru u...succes,ai grija >big grin

| meioana a răspuns:

Nu esti u de vina... poate nu mai vrea...thinking cel mai usor afli daca vorbesti cu elhappy

| masly a răspuns:

Sti invidia oamenilor a stricat multe cupluri cel mai bine ar fi sa nu te iei dupa gura lumii... atunci cand il vei vedea u doar atunci sa iei masuri... zic eu... pentru asta trebuie sa ai in credere in el!tongue

| Bibi_1569 a răspuns:

Eu pot sa-ti dau 2 sfaturi : 1 Desparte-te de el
2 Nu asculta ce spune lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine este acest "cineva", un binevoitor? o binevoitoare? tu ai incredere in el? pai mama draga, vorbeste serios cu prietenul tau si cu cel binevoitor si trageti o concluzie cat mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu din cauza copacilor nu mai vezi padurea.Intodeauna cind iti mai spune cineva ceva gandeste-te intii ce vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu l'ai vazut tu cu ochii tai degeaba...nu ar trebui sa crezi tot ce **zice lumea**...asa ca pune totul in balanta si la sfarsit tragi o concluzie...(care ar fi cea mai buna pentru tine) multa bfta

| blue_5140 explică:

Tocmai asta e ca nu sunt cicalitoare ...adica nah poate sa se intalneasca cu cine vrea atata timp cat stiu si eu cu cine:-