| CookieMonster_6225 a întrebat:

In ultima vreme nu am mai auzit o gluma buna. Ceva ajutor happy?

Răspuns Câştigător
| Kira9747 a răspuns:

- Taticule, e adevarat ca berzele pleaca iarna in tarile calde?
- Da.
- Ciudat. Atunci cum de a adus-o pe surioara mea in ianuarie?

Tarziu, noapte, intuneric. Un tip, sub un felinar, cauta ceva pe jos. Se apropie un politist:
- Ati pierdut ceva?
- Da, cheile de la casa.
- Dar unde le-ati pierdut?
- Pe trotuarul de vis-a-vis.
- Si de ce nu le cautati acolo?
- Pentru ca acolo nu este lumina.

In zilele congresului P.C.R., Bula vine la scoala. Prima lectie era de muzica. Cand deschide cutia viorii, stupoare: inauntru era o arma automata!
- Ce faci aici cu arma, Bula? il intreaba invatatoarea.
- Eu ca eu, zice Bula, dar sa vad ce face tata cu vioara acolo unde s-a dus.

- Bula, il intreaba bunica, i-ai dat asa cum ti-am spus si Bubulinei ceva din para aceea mare pe care ai primit-o?
- Sigur ca da, i-am dat samburii. Poate sa-i planteze si va avea un pom intreg.

- Bula, cum a fost examenul la matematica. Cate probleme ai avut de rezolvat?
- Cinci.
- Le-ai rezolvat pe toate?
- Da, in afara de primele doua si de ultimele trei.

- Mai Bula, ce i-ai luat mamicii de 8 martie?
- O mie de lei... din poseta, taticule!

Puterea unei virgule
In cadrul unui experiment sociologic, unei grupe de 50 de oameni in care erau in mod egal femei si barbati i s-a dat un text si insarcinarea sa aseze in cadrul acelui text o virgula.
Textul era:
"Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe."
Toti barbatii au asezat virgula dupa cuvantul "are".
Toate femeile au asezat virgula dupa cuvantul "femeia".

Un rus intra grabit in casa unui prieten si spune:
-Americanii au ajuns pe Luna!
-Da?- Intreba extaziat prietenul. Chiar toti?

- Bula, ai schimbat apa la pestisori?
- Nu e nevoie, mamico, n-au baut-o inca pe cea de ieri.

- Bunico, maine avem sedinta cu parintii. Poti sa vii?
- De ce ma chemi intotdeauna pe mine la sedinta?
- Pentru ca tu nu auzi asa bine.

1 răspuns:
| Psihiatra a răspuns:

Ntrebarebig grine ce crezi tu ca alearga o blonda in jurul dusului?

Raspuns tongueentru ca pe sampon scrie "Wash'n Go"

O ata se uita in oglinda si zie: maaama ce siret sunt! laughing.sau:cum fac oltenii lapte praf? se arunca o vaca din avionlaughing(scuze daca esti olteanca). sau: ce fac 5 emo intr-o camera cu 4 colturi? 4 isi taie venele in colturi si unu` plange ca n`are coltz.sau: Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul dintre ei spune: - Vezi blonda aia? Moare dupa mine! Celalalt raspunde:

- Cum asa? Primul pensionar:

- Ca doar n-o sa moara inaintea mea! laughing

sautonguerofesoara il intreaba pe bula despre viitor:

-Visez sa fiu miliardar ca tatal meu.

-Tatal tau e miliardar?

-Nu, dar si el viseaza ...laughingfund`aa?