| IDoNotKnow a întrebat:

Ajutor! In ultima vreme m-am ingrasat foarte mult la fata, dar foarte rau...Cum pot sa mai dau jos din grasimea aia?

Răspuns Câştigător
| DoctorChucky a răspuns:

Roaga-o pe mama ta sa iti pregateasca in fiecare dimineata un mic dejun sanatos, bogat in vitamine, calciu [s.a.m.d], pentru ca stim cu totii ce e cea mai importanta masa din zii. A si era sa uit sa nu mananci seara, eventual un pahar de lapte sau un fruct. Spor! Funda? happy

13 răspunsuri:
| Bia2001 a răspuns:

Pai sti, exista o chestie numita sport! big grin

| anutzaEu a răspuns:

1.bea multa apa.
2.Nu manca seara dupa ora 18:00.
3.Cauta sa faci niste exercitii cum ar fi:abdomene, mersul pe bicicleta/role, alergat prin parc, du-te la locurile de facut sport din parcuri, genoflexiuni, flotari...
4.Incearca sa nu mananci pentru un timp dulciuri sau mancare nesanatoasa de la fast-food.
5. Tine post sau dieta.
6.Mananca multe fructe si legume.
7.Fa exercitii de dimineata, in fiecare zi.
8.CULCA-TE MAI DEVREME, PENTRU CA ATUNCI CAND DORMI MAI PUTIN DE 8 ORE TE INGRASI(NU MINT!)
Si multe altele, Sper ca te-am ajutat, BAFTA!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anutzaEu):

Serios?

Nu mai manca dupa ora 18 = prostia din popor, mai documenteaza-te.

La fel si cu somnul, ai aberat destul.

multe fructe = mult zahar ( de la fructoza ) => ingrasare, in niciun caz slabire

Mai documenteaza-te inainte sa aberezi :
http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

| anutzaEu a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca tu esti prost du-te dracu de pizd*a inocenta ce esti!
Dac nu stiai nu se mananca dupa ora18:00(adica ora 6 seara pentru cei care nu stiu sa citeasca ceasul ca tine)!
Pentru ca stomacul sta si roade tot ce ai mancat noaptea si te trezesti si tarziu si esti obosit.
Du-te si mai citeste in cartile de colorat poate mai gasesti, poate o sa gasesti cu a slabit Ileana 1 kg in 5 luni! OAOAOAOAOA!
Du-te si tu si documenteaza-te!
PA pa!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anutzaEu):

Exact, ma documentez proasta tampita ce esti, dar NU de la copii mici si retardati ca tine, ci de la PROFESIONISTI.

Ti-am dat un articol scris de un NUTRITIONIST DE TOP, ala zice :
Cea mai simpla si stupida metoda de slabire spune sa "nu mai mananci dupa ora X"

Sincer, ai vorbit vreodata cu un nutritionist care scrie carti si apare la TV?

Evident ca NU, te documnetezi de la toti RETARDATII cu ora 18.

Documenteaza-te DE CE e STUPID sa nu mai mananci dupa ora 18!

Copil mic si tampit

| Cosmin86 a răspuns (pentru anutzaEu):

Si REPET : "Dac nu stiai nu se mananca dupa ora18:00", arata-mi UN SINGUR NUTITIONIST care recomanda o asemenea prostie.

Sunt SUTE de articole/carti/reviste de nutritie, arata-mi din MIILE de articole O SINGURA RECOMANDARE care sa sustina TAMPENIA TA.

Eu ti-am aratat contrariul.

Si ai explicat exact invers, doamne cat de PROASTA esti, nu ai citit o carte in viata ta!

| GrigMatei a răspuns (pentru anutzaEu):

"oaoaoaoaoa". Faceai o criza de epilepsie?

| anutzaEu a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca vrei sa iti zic, sincer, tata e nutritionist!
Si tu ia in continuare documente de pe cutia cu cereale.
Du-te dracu de centurist, pleaca si mulge-ti vaca!(mata)!
Si tampita e mata si cu tactu care te-au facut din dragoste pentru alocatie!
Si APP. nu se scrie nutitionist se scrie NUTRITIONIST(cap sec ce esti)
Du-te si tu si invata mai intai romana, si cauta si niste replici pe net ca tot acolo cauti cum sa slabesti!
Pa pa!(ce **** esti)!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anutzaEu):

Nu am ce sa caut, am slabit 17 kg mancand CONSTANT dupa ora 18, chiar si 3 mese uneori ( 5-6 mese pe zi, dar mese nu gustari ), acum am un bf suficient cat sa mi se vada abdomenul, fac sport de ani de zile.

Copil mic si idiot, vezi sa nu faci criza de prostie

| IsenHel a răspuns:

Contradictia draq! happy Nu trebuie sa faci ce obishnuiesti sa faci happy Adica sa te abtii. Consumi mai mult decat e necesar, fizica iti arata asta prin anatomia trupului. Mancand mai mult decat ai nevoie, strici echilibrul ca vrei mai mult si devii mai mult! Tre sa rabzi! Cand vrei sa bagi in gura sa zici, nu, sa intelegi ca nu si sa o pui in practica! happy Simplu! nu?

| anaa5 a răspuns:

Du-te la un salon de infrumusetare si vei afla mai multe... funda?

| soricik14 a răspuns:

Incearca sa mananci fara sare. Sarea retine apa in organism ceea ce poate provoca umflarea extremitatilor(maini, picioare, glezne, fata...)
E testata treaba happy

| Beby_Thau_Ralucutza_1997 a răspuns:

Mananca mai putin...