| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme nu ma mai pot concentra, parca am ceva in cap, nu stiu cum sa explic.Inainte,plecam cu lectia invatata din clasa, profesorii imi spuneau mereu ca am o memorie de elefant si invatam usor la fiecare materie. Ei bine, toate acestea s-au sfarsit dupa ce am intalnit-o bineinteles pe ea.Cand am inceput sa ma inteleg foarte bine cu ea, am aflat ca trebuia sa plece in Anglia.Acum nu pot spune ca o iubeam si chestii de genu pentru ca la varsta mea nu consider,, relatia" cu o fata iubire adevarata, dar imi placea de ea.Pe parcursul acestei perioade,am scazut foarte mult:la scoala eram la pamant, acasa la fel dar nu lasam pe nimeni sa-mi vada aceasta,, suferinta".A fost plecata 4 luni.Intr-o zi aflu ca a venit acasa,iar lumea mea parca s-a luminat, incet, incet am inceput sa ne apropiem dar au mai fost niste obstacole care ne-au impiedicat de a fi impreuna dar ar fi mai bine sa nu intram in detalii.Chestia e ca am uitat-o, si culmea nu am mai avut niciun regret.Bineinteles,acum ma asteptam sa-mi revin la normal dar nu s-a intamplat asta. Dupa aproximativ 2 luni de cand am uitat-o, tot nu ma puteam concentra si chiar si in momentul asta simt ca ma doare capul desi nu ma doare(stiu ca suna cam...retardat dar nici eu nu stiu cum sa explic mai bine)Credeti ca exista vreo explicatie pentru lucrul acesta?

Răspuns Câştigător
| 1NoBoDiElSe3 a răspuns:

Eu cred totusi, ca trebuie sa stai asa pe ganduri cam 1 zi in liniste deplina si sa te asculti putin, si sa iti gasesti raspunsul, si, daca mintea tot la acea persoana ti se duce, atunci inseamna ca tu esti devina.Ca tu accepti faptul ca a plecat si ca nu mai poti sa mai vorbesti asa intre 4 ochi cu ea. Mintea ta stie asta, dar tu nu vrei sa o accepti.

2 răspunsuri:
| Dudyy a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un pshiholog. Si chiar si parintii sau parintele de care esti mai apropriat te poate ajuta. Nu ai facut bine ca ai tinut suferinta in tine pentru atata timp.

| AlleAlllexandra a răspuns:

Nu exista nici o explicatie. Si eu am trait momentele astea. Dar, timpul vindeca orice. Asteapta si vei vedea ca o s-o uiti definitiv! Fundaa? happy (P.S. Cautati alta "iubire" )