| marry15style a întrebat:

In ultimele zile mi-i s-au ititat buzele si am un contur rosu in jurul lor cam de un cm... am incercat cu galbenele miere acum am si 2 creme luate de la medic insa nu par sa-si faca efectul... aveti idei de cum sa scap de iritatie?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca balsam pentru buze de la Neutrogena, il gasesti la farmacie, iti hraneste si catifeleaza buzele, am avut aceiasi problema si cu balsamul respectiv am scapat repede.

| putzulica a răspuns:

Stiu si eu niste amici care li s-au intamplat la fel! pesemne ca iti musti buza cu dinti... din cauza unui tic! o sa iti treaca cu timpu!winking

| missME a răspuns:

Pai si mie mi se mai usuca buzele si folosesc balsamul de buze de la Vichy, da rezultate imediate, e mai mult ca o crema

succceswinking

| lorely1308 a răspuns:

Pai incearca si o crema sau o solutie cu propolis, luata de la farmacie! Si pe viitor, incearca sa ai tot timpul la indemana un balsam sau un strugurel de buze! Si nu vei mai avea probleme de genul!

| low.edit a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.cred ca din cauza vremii.sau a ceea ce ai mancat.merge cu miere.sau cu strugurel.asa mi-a trecut.in fine 2 saptamana.happy.mult noroc.happy

| biutzza a răspuns:

Strugurelul...