| Markus_Shannon_2001 a întrebat:

In ultimul an m-am ingrasat 30 de kilograme de la 5 la 80 iar in ultimele luni am mai pus 8 kilograme si am ajuns la 88. Nu ma vad chiar atat de grasa pentru ca sunt si inalta am 1.70 si am 14 ani. Stiu ca multi o sa ma criticati dar eu sunt constienta ca e vina mea dar am trecut prin foarte multe stari in ultimul an si s-au acumulat si kilogramele..Acum o luna am fost intr-o mini vacanta cu parintii mei si am dat jos 5 kilograme, am avut ambitie multa dar de cand m-am intors inapoi acasa (locuiesc cu matusele mele cu bunicul meu cu copii ei iar matusa mea este foarte grasa mai grasa decat mine si ea ar face orice sa ajung ca ea mi-a si chiar zis ca nu am slabit chiar daca cantarul mi-a aratat ce e adevarat si ce nu. Acasa la mine totii mananca gras,prajeli, dulciuri si nu am mai avut ambitia si in ultima luna n-am mai slabit deloc, mai sunt 5 zile pana incep scoala si doar ma gandesc cu ce o sa ma imbrac (am uniforma scolara) o sa imi stea urat

1 răspuns:
| deea3507 a răspuns:

Fa sport, nu mai manca ce iti gateste matusa ta, iti poti face niste legume congelate trase la tigaie cu pui si alte alternative si inlocuieste dulciurile cu legume crude.